Tabliczki znamionowe od a do z

Tabliczki znamionowe wbrew pozorom odgrywają bardzo ważną rolę, dlatego też warto poświęcić nieco czasu, aby wybrać wysokiej jakości produkty, które nie zawiodą w najmniej spodziewanym momencie. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, czym tak naprawdę jest tabliczka znamionowa i jakie zadania spełnia.

Co warto wiedzieć?

Tabliczka znamionowa to najczęściej zwykła biała naklejka z czarnymi napisami. W niektórych urządzeniach można znaleźć tabliczki znamionowe w formie graweru. Poszczególni producenci stosują własne oznaczenia i korzystają z wielu różnych tabliczek, dlatego też trudno jest wskazać uniwersalny wygląd tabliczek znamionowych.

Tabliczki znamionowe znajdują się nie tylko na urządzeniach, ale również można je znaleźć w instrukcji obsługi. Wielu producentów dołącza tabliczki bezpośrednio do karty gwarancyjnej swoich urządzeń. W przypadku urządzeń elektronicznych tabliczki znajdują się zazwyczaj z tyłu tak, aby nie psuły designu.

Jakie techniki wykorzystywane są przy produkcji tabliczek znamionowych?

Producenci korzystają z wielu różnych technologii, dlatego też na rynku można znaleźć wiele modeli tabliczek znamionowych. Największym zainteresowaniem cieszy się między innymi technologia fotochemiczna, w której to druk zamknięty jest w porach anody aluminium. Największą zaletą tabliczek tego typu jest niespotykana trwałość, która przekracza nawet 25 lat.

Dużym zainteresowaniem cieszy się również sitodruk na aluminium. Tabliczki w tym konkretnym przypadku wykonywane są przy pomocy specjalnych farb piecowych, których trwałość sięga nawet 10 lat. Przy niektórych urządzeniach dobrze sprawdzi się także grawerowanie laserem albo grawerowanie mechaniczne. Przy pomocy specjalnych frezarek można wykonać napisy nie tylko na aluminium i stali, ale również na wielu innych tworzywach.

Nowością na rynku jest trawiona tabliczka znamionowa, która może pochwalić się bardzo dużą trwałością. Jest to dość przestarzała technika, ale w dalszym ciągu wielu producentów korzysta z jej olbrzymiego potencjału. Na samym końcu warto wspomnieć o tabliczkach wykonanych grawertonem. Wadą tej technologii jest duża podatność na promienie słoneczne, dlatego też jest ona dość rzadko użytkowana.

Tabliczki znamionowe dostępne są w ofercie Grawernia.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *