Solidworks – co musisz wiedzieć przed zakupem programu

Solidworks to jeden z najbardziej popularnych programów do projektowania na świecie. Pozwala na stworzenie skomplikowanych rysunków i dokumentów technicznych bez większego problemu. Nic dziwnego, że bardzo wiele firm z niego korzysta. Zastanawiasz się nad jego zakupem? Oto, co powinieneś wiedzieć!

Solidworks: cena i licencja

W przypadku programu Solidworks cena może być naprawdę bardzo zmienna. Koszt zależy od wielu czynników. Jeśli chcesz kupić oprogramowanie tylko dla siebie, musisz liczyć się z tym, że roczna licencja wyniesie ponad 1000 złotych. Inaczej jest w przypadku firm. W ich przypadku przy zakupie dużej programu Solidworks cena jest negocjowalna i zależy od wielkości firmy i liczby komputerów, na których program będzie zainstalowany.

Solidworks download, czyli skąd wziąć program

Oprogramowanie możesz zakupić na oficjalnej stronie producenta lub u oficjalnych dystrybutorów programu. Zakupu dokonuje się przez internet, wtedy można otrzymać licencję. Solidworks download za darmo nie jest możliwy, chyba, że jesteś studentem jednej z uczelni technicznych współpracujących z firmą Solidworks.

Solidworks – kilka pakietów programu

Oprogramowanie solidworks jest dostępne w trzech pakietach: Standard, Professional i Premium. Ich wybór powinien być podyktowany potrzebami firmy, jednakże warto wiedzieć, że nawet najprostszy z nich, Standard, oferuje naprawdę wiele różnych możliwości, włącznie z modelowaniem 3D. Wszystkie pakiety obsługują dokumenty w różnych rozszerzeniach, co pozwala na przygotowanie pełnej dokumentacji technicznej dla każdego projektu i ułatwia współpracę z podwykonawcami.

Możliwości programu Solidworks

Warto wiedzieć, że program Solidworks ma naprawdę bardzo duże możliwości. Im wyższy pakiet, tym jest ich więcej, jednakże już podstawowa wersja pozwala na zrobienie naprawdę zaawansowanych rysunków technicznych. Pakiet Standard zawiera narzędzia do modelowania 3D, a także umożliwia tworzenia złożeń i konstrukcji różnego rodzaju (także blachowych i spawanych oraz wtryskowych), a do tego zaawansowanego modelowania powierzchniowego. Bardziej zaawansowane pakiety pozwalają na animacje, które ułatwiają wizualizację projektu. Wszystkie wersje umożliwiają zebranie pełnej dokumentacji rysunkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *