Jak tanio wysłać paczkę?

Choć usługi kurierskie, szczególnie w obecnych czasach cieszą się ogromną popularnością, to jednak w dalszym ciągu ich ceny są dla wielu chętnych do skorzystania z takiej usługi stanowczo zbyt wysokie. Jak zatem spowodować, że przeprowadzana przez firmę kurierską wycena przesyłki nieco zmaleje? Czy jest w ogóle jakiś sposób na to, aby przesyłka była tańsza?

Przesyłki kurierskie cennik — od czego zależy wycena paczki?

Przeglądając oferty różnych firm kurierskich, da się zauważyć, że często występują spore różnice pomiędzy tym, jak wyceniają one przesyłki. Warto jednak zauważyć, że choć stawka jest często różna, to jednak zawsze wycena paczki zależna jest od kilku, dokładnie tych samych czynników. Mowa tu jest przede wszystkim o tym, jak dana paczka jest duża w sensie gabarytowym, oraz oczywiście ile wynosi jej waga. Inna wycena przesyłki zostanie zastosowana, jeśli będzie się wysyłało kopertę do 1 kilograma, inna w sytuacji paczki do 30 kilogramów, a jeszcze inna, gdy będzie to paleta.Inną zmienną, która określa końcową cenę za usługę dostarczenia przesyłki, jest jeszcze termin, w którym ma być ona dostarczona. Standardowo kurierzy realizują podstawowe dostawy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16. W przypadku, gdy chcemy, aby przesyłka została dostarczona w niestandardowym terminie, czyli np. w sobotę lub godzinach wieczornych, cena oczywiście się zmieni. Istnieje również możliwość dostarczenia przesyłki jeszcze tego samego dnia, co zostanie ona wysłana, lecz to oznacza wielokrotnie wyższą stawkę za taką dostawę.

Jak można zmniejszyć wycenę przesyłki?

Jak więc widać przesyłki kurierskie cennik mają naprawdę bardzo szeroki i to w gruncie rzeczy od tego, co i jak chcemy wysłać, zależy cena dostawy. Nie oznacza to jednak, że firmy kurierskie nie są elastyczne pod względem cen. Doskonałym tego przykładem są usługi wysyłania wielu paczek dziennie, które realizują np. sklepy internetowe. Dzięki wysyłaniu dużej ilości paczek otrzymują one znacznie atrakcyjniejszy cennik przesyłek kurierskich niż klient, który wysyła jedną paczkę miesięcznie. Warto o tym wiedzieć, chcąc zrealizować usługę kurierską. Być może poprzez zmianę rozmiary paczki lub też niewielkie negocjacje da się ją wysłać o wiele taniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *