Przewozy okazjonalne – co warto ustalić przed rozpoczęciem świadczenia usługi?

Nie jest tajemnicą, że najlepiej jedzie się na wycieczkę w gronie bliskich znajomych. Niestety – nie każdy posiada pojazd, który zapewniłby odpowiednią ilość miejsca. Przewozy okazjonalne to ciekawy sposób na to, by móc taką wycieczkę odbyć i to w gronie nawet kilkunastu osób. Co warto ustalić przed jej rozpoczęciem?

Ilość osób

Większość dostępnych na rynku motoryzacyjnym busów potrafi pomieścić maksymalnie 9 osób. Oczywiście można też znaleźć pojazdy mniejsze, które są przeznaczone np. dla siedmiu lub ośmiu osób. Konsultując z przewoźnikiem liczbę osób, warto wybrać pojazd o optymalnej liczbie miejsc.

Większość przewoźników ustala cenę za pojazd, a nie za liczbę osób, która w nim się znajduje. Dlatego – przynajmniej w teorii – duża liczba osób zapewnia możliwość efektywniejszego rozłożenia się kosztów. Warto też zwrócić uwagę na osoby, które wymagają specjalnej opieki (np. lekarskiej).

Udogodnienia w trakcie przejazdu

Określenie specjalnych wymagań co do zamawianego przewozu okazjonalnego nie jest niczym złym, ale wiąże się z szeregiem dodatkowych kosztów. Takim życzeniem może być np. odwiedzenie określonego miejsca, podwiezienie uczestników z bliskich im przystanków itd.

Do udogodnień należy również zaliczyć dodatkowe funkcje, w które został wyposażony wybrany pojazd. Dostęp do ubikacji, Internetu, a także dodatkowej przestrzeni bagażowej, to tylko niektóre z nich. Wielu klientów liczy też na dostęp do klimatyzacji, zwłaszcza gdy przewóz realizowany jest latem.

Usługi dodatkowe

Firmy oferujące Przewozy okazjonalne świadczą czasami dodatkowe usługi, które – z punktu widzenia uczestników wyjazdu – mogą być bardzo kuszące. Do takich usług należy np. możliwość zjedzenia czegoś na miejscu (lub w trakcie), dostęp do lodówki, czy też dodatkowa przestrzeń bagażowa. Niestety, takie usługi mogą sporo kosztować.

Podsumowując, dla firm oferujących przewozy okazjonalne bardzo istotne jest, aby klient docelowy wybrał jak najbogatszą listę pakietów usług dodatkowych. I choć niektóre z nich nie wymagają dużych nakładów kosztów, to korzystanie z nich może wiązać się z poważnym uszczupleniem portfela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *