Jakie zastosowanie mają systemy RFiD?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że systemy RFiD umożliwiają bezprzewodowe identyfikowanie praktycznie każdego obiektu dzięki danym, które są przesyłane za pośrednictwem fal radiowych. Jakie jest zastosowanie omawianego rozwiązania?

Śledzenie zasobów IT

Jakie wiadomo tablety, serwery, laptopy czy urządzenia peryferyjne są bardzo kosztownymi inwestycjami praktycznie dla każdego przedsiębiorstwa. Ponadto informacje, które są na nich przechowywane nie mogą pod żadnym pozorem dostać się w ręce osób trzecich.

Warto wiedzieć, że specjalne znaczniki, które są umieszczone na omawianych urządzeniach będą pozwalały nie tylko na stosunkowo szybką inwentaryzację, ale również zweryfikowanie czy wszystko na pewno jest na odpowiednim miejscu.

Możliwość śledzenia wybranych narzędzi

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w branżach, w których używa się bardzo dużej liczby narzędzi, zarządzanie ich dostępnością jest znacznie trudniejszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać.

Warto wiedzieć, że śledzenie wspomnianych narzędzi za pomocą omawianej technologii umożliwia stwierdzić, kiedy dokładnie określone narzędzie zostało pobrane.

Zastosowanie w bibliotekach

Należy mieć świadomość, że Systemy rfid monitorują obieg określonej pozycji. Godny uwagi jest fakt, że kody będą wymagały widoczności z urządzeniem, z kolej RFiD nie.

Rozwiązanie zatem zdecydowanie przyspiesza proces związany ze zwróceniem czy wydaniem określonej pozycji. Bardzo istotne znaczenie w tym przypadku będzie miała inwentaryzacja.

Jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przy wyborze systemu RFiD?

Rekomendowane jest zaopatrzenie się w system znajdujący się w ofercie asortymentowej renomowanego producenta. Jak wiadomo znane i cenione firm doskonale znają potrzeby nie tylko stałych, ale również potencjalnych klientów.

Oznacza to, że są w stanie spełnić oczekiwania najbardziej wymagających przedsiębiorców. Ponadto dysponują zaawansowanym zapleczem technologicznym. Nie jest zalecane przed podjęciem decyzji sugerowanie się najniższą ceną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *