Naucz się angielskiego, bo warto

Wiele milionów Polaków wciąż ma w pamięci siermiężne lekcje języka rosyjskiego, z jakimi musieli zmagać się w czasach szkoły średniej, a nawet podstawówki. Obowiązek nauki mowy Puszkina został zniesiony już dobre kilkanaście lat temu. Choć znajomość każdego języka poszerza horyzonty i daje większe możliwości, to jednakże można śmiało postawić tezę, iż rezygnacja z obowiązkowej nauki języka rosyjskiego była dobrym posunięciem.

Dobre, bo szerzej wykorzystywane

Znajomość języka rosyjskiego z pewnością może się przydać. Znajomość języka, który zastąpił w szkole język naszych wschodnich sąsiadów jest jednakże o wiele bardziej wartościowa. Język angielski – bo o nim bowiem mowa – jest przecież językiem urzędowym kilkudziesięciu krajów świata, a przy jego wykorzystaniu można porozumieć się praktycznie w każdym zakątku globu.

Nie będzie więc przesadą stwierdzenie, że język angielski jest w obecnych nam czasach językiem uniwersalnym, o najszerszym zastosowaniu. Nie powinno więc nikogo dziwić, że dowolny kurs angielskiego dość szybko znajduje chętnych uczestników. Dotyczy to szczególnie wspominanych już starszych pokoleń, które w młodości skazane były na naukę grażdanki.

Naucz się, nawet podstaw

Oczywiście nie ma potrzeby, aby każdy chcąc nauczyć się języka od razu starał się zdobyć certyfikat FC. Wystarcz zaliczyć dowolny kurs angielskiego, aby nauczyć się używania podstawowych zwrotów, a przy tym równocześnie rozumienia o wiele większego zakresu językowego.

Takie przygotowanie z pewnością sprawi, że udając się do dowolnego kraju świata będziemy mogli dość swobodnie poruszać się po nim, bez obaw o to, że w sytuacji zagubienia, albo potrzeby uzyskania wyjaśnień zabraknie nam przysłowiowego języka w gębie.

Angielski nie jest trudny

Tym, co odstręcza od nauki wiele osób nie decydujących się na skorzystanie z kursu angielskiego, często jest lęk o to, czy dana osoba sobie poradzi. Przełamanie takiej obawy jest w tym wypadku podstawą sukcesu. Już pierwsze lekcje na kursie angielskiego pokazują bowiem, że wbrew pozorom jest to dość prosty, intuicyjny język, którego – w większym lub mniejszym zakresie – może nauczyć się każdy.

Wystarczy odrobina wiary w siebie, szczere chęci, konsekwencja i systematyczność, aby po kilku tygodniach kursu móc zacząć rozmawiać w języku Szekspira.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *