biuro rachunkowe

Jak wybrać biuro rachunkowe dla swojej firmy?

Prowadzenie własnej firmy to bardzo duże wyzwanie, trzeba podjąć wiele ważnych decyzji, od których będzie zależeć to, jak w przyszłości będzie funkcjonować nasze przedsiębiorstwo. Na zatrudnienie księgowej na etat decydują się przeważnie duże firmy, optymalnym rozwiązaniem dla małych i średnich firm jest współpraca z biurem rachunkowy.

Na rynku funkcjonuje bardzo dużo biur rachunkowych, dlatego wybór nie jest łatwy. Nie każde biuro rachunkowe będzie umiało zająć się firmowymi finansami, jak należy, dlatego takiej decyzji nie można podejmować zbyt pochopnie.

Niższy koszt, ale większe ryzyko

Biuro rachunkowe będzie dużo tańsze, niż zatrudnianie księgowej na etat. Nie mniej jednak, w tym wypadku ponosimy ryzyko związane z wyborem niewłaściwego kontrahenta, co na pewno będzie generowało różnego rodzaju problemy. Nierzetelne firmy niestety występują w każdej branży i niekiedy trudno jest przewidzieć, jak potoczy się taka współpraca. Decydując się na zatrudnienie biura rachunkowego, warto dokładnie prześledzić działalność danej firmy oraz sprawdzić kompetencje jej pracowników. Większość profesjonalnych firm zatrudnia doświadczonych i wysoko wykwalifikowanych księgowych, dzięki temu można mieć pewność, że oddajemy finanse firmy w dobre ręce.

Biuro księgowe tradycyjne czy online?

Księgowość Katowice może być prowadzona w tradycyjny sposób lub online. Obecnie bardzo wiele biur księgowych oferuje swoje usługi online, co jest bardzo wygodne i co ważniejsze pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Decydując się na księgowość Katowice internetową, można liczyć na wiele udogodnień na przykład na wygodny wgląd do wszystkich dokumentów, dostęp do systemu fakturowania, automatyczne wypełnianie deklaracji podatkowych. W ramach usług przez Internet można liczyć również na możliwość skorzystania z porad doradcy podatkowego, opcji przypomnienia o płatnościach sms-em itp.

Jak wybrać odpowiednie biuro księgowe?

Jeżeli chcemy podjąć współpracę z biurem księgowym w pierwszej kolejności, należy sprawdzić jego wiarygodność tj. jak długo działa na rynku, czy posiada wymagane pozwolenia, bardzo ważną kwestią są również kompetencje oraz doświadczenie zawodowe pracowników. Najlepszym źródłem informacji będą w tym wypadu opinie klientów, którzy korzystali z usługi danego biura. W ten sposób będziemy mieć pewność, że finanse naszej firmy są w dobrych rękach.

Zazwyczaj firmy oferują różne pakiety, w ten sposób możemy wybrać najlepszą dla siebie opcję. W końcu inaczej rozlicza się osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, od takiej, która zatrudnia kilkunastu pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *