Zarówno transport, jak i przechowywanie owoców potrafią być dość problematycznymi zagadnieniami. Na szczęście, osoby odpowiedzialne za realizację tej grupy zadań nie są pozbawione wsparcia. Z pomocą przychodzą im dziś już nie tylko klasyczne skrzynie na jabłka, ale i oryginalne skrzyniopalety na owoce. Warto przyjrzeć się im więc nieco bliżej.
Dla kogo skrzyniopalety?
Skrzyniopalety na jabłka kojarzą się przede wszystkim z tymi rozwiązaniami, po które będą chętnie sięgać producenci owoców i warzyw. Choć jednak jest to najbardziej naturalna grupa odbiorców tego rodzaju rozwiązań, lista firm zainteresowanych nimi jest zdecydowanie dłuższa.Po skrzynie na jabłka coraz częściej zgłaszają się również hurtownicy oraz podmioty odpowiedzialne za dystrybucję owoców. Nowoczesne skrzyniopalety na owoce, zwłaszcza w ich wersji składanej, interesują jednak również detalistów zastanawiających się nad tym, jak składować jabłka, gruszki, marchewki i pomidory, aby te długo zachowywały świeżość nie obijając się o siebie wzajemnie. I choć mamy do czynienia z rozwiązaniami wykorzystywanymi przede wszystkim w celach przemysłowych, po skrzyniopalety na jabłka zgłaszają się także osoby uprawiające je na własny użytek.
Jak wybrać dobre skrzyniopalety?
Przy wyborze skrzyniopalet na owoce zawsze należy myśleć w pierwszej kolejności o ich przeznaczeniu. Trudno o rozwiązanie, które można byłoby uznać za uniwersalnie lepsze od innych. To, że dany ich rodzaj świetnie sprawdza się w firmie konkurującej z naszą nie oznacza wcale, że my również będziemy zadowoleni z tego rodzaju zakupu.Tym, co wpływa na jakość skrzyń na jabłka jest przede wszystkim materiał, z którego zostały one wykonane. Do niedawna dominowały skrzynie drewniane i również dziś nie brakuje ich entuzjastów. Spora popularnością cieszą się jednak również lekkie, a jednocześnie solidne skrzyniopalety z tworzyw sztucznych, które można bez trudu składać przyczyniając się do tego, że będą zajmować zdecydowanie mniej miejsca. Przed zakupem dobrze jest też upewnić się, czy skrzyniopalety mają odpowiednio duże otwory wentylacyjne. W innym wypadku długie przechowywanie w nich owoców może prowadzić do mało satysfakcjonującego efektu końcowego.