Na co zwracać uwagę szukając szczeniaka?

Stało się. Padła ostateczna decyzja – kupie psa. Tylko co dalej? Ogłoszeń jest bardzo dużo i ciężko jest zdecydować się tylko na jednego psiaka. Osoba o wrażliwym sercu najprawdopodobniej chciałaby wziąć wszystkie śliczne szczeniaki. Na co zwracać, więc uwagę szukając psa?

Oddam szczeniaka – cena

Wiele ogłoszeń zaczyna się od tego hasła. „Oddam” z założenia powinno oznaczać, że pies jest za darmo. Zdarza się jednak, że sprzedawcy w ten sposób próbują ukryć cenę zwierzaka. Potencjalny kupujący o cenie szczeniaka dowiaduje się, trzymając już go na rękach. W takim wypadku trudno jest już odmówić zapłaty. To nieuczciwa praktyka, przed którą można prosto się obronić. Wystarczy od początku rozmowy z dotychczasowym właścicielem szczeniaków pytać o cenę i potwierdzić, że „oddam szczeniaka” oznacza, że za darmo.

Sprzedam psa – ale jakiego?

Koniecznie trzeba zdecydować się na to, jak ma wyglądać dorosły pies. Wielu osobom nie robi różnicy kolor sierści zwierzaka. Jednak jego wielkość i długość włosa są już bardzo ważnymi aspektami. Należy zastanowić się, na jak dużego psa możemy sobie pozwolić. Im większy pies, tym jest on silniejszy i wymaga więcej miejsca. Zdarza się, że taki pies nie nadaje się do życia w bloku. Koniecznie trzeba to uwzględnić już na etapie przeglądania ogłoszeń. Prawdopodobną wielkość psa można ocenić po gabarytach jego rodziców. Dzięki temu nawet jeśli pies jest mieszańcem kilku ras, można w miarę ocenić, jak duży urośnie. Ważna jest też długość sierści. Psy długowłose wymagają więcej uwagi. Taką sierść trzeba szczególnie pielęgnować i czesać. Jeśli wiemy, że nie mamy na to czasu ani cierpliwości do takich zadań, to lepiej jest wybrać psa o krótkiej okrywie. Wtedy czesanie przebiega bardzo szybko i nie musi być aż tak regularne, jak w przypadku psów długowłosych.

Kupie psa – daj się znaleźć

Zamiast przeglądać setki ogłoszeń, możesz też opublikować własne ogłoszenie, w którym poinformujesz, że jesteś zainteresowany kupnem psa. Wystarczy, że wymienisz cechy, jakich oczekujesz oraz lokalizację, do jakiej możesz dojechać po szczeniaka. Z pewnością znajdzie się sporo różnych psiaków w Twojej okolicy, które mogłoby być tym Twoim. Takie ogłoszenia są szczególnie skuteczne w mediach społecznościowych na lokalnych grupach typu: kupię/sprzedam/zamienię. Ogłoszenie można łatwo udostępnić, więc trafia do wielu osób i zwiększa szanse na znalezienie psiaka idealnego. Tutaj trzeba też podkreślić, że dla właściciela każdy pies jest tym najwspanialszym i jedynym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *