Lunety myśliwskie – gdzie i jaki sprzęt kupić?

Lunety myśliwskie to bezapelacyjnie niezastąpiony asortyment każdego myśliwego. Ich ceny w sklepach wahają się od 1000 do nawet 6000 złotych. W jaki sprzęt warto wiec zainwestować? Gdzie go kupić, by mieć pewność, iż będzie dobrej jakości? Zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem. Naprawdę warto.

1. Warto inwestować w dobre sprzęty

Sprzęty myśliwskie dla każdego myśliwego są na wagę złota. Do podstawowego asortymentu każdego takiego pasjonaty należy między innymi luneta. Lunety myśliwskie zeiss zostały stworzone tak, by jak najbardziej przygotować myśliwego do oddania celnego strzału. Dobra optyka myśliwska Zeiss posiada szereg parametrów, które są niezbędne podczas dziennych, jak i wieczornych marszów do lasu.

2. Jaki model wybrać?

Lunety myśliwskie Zeiss zostały stworzone tak, by w jednym urządzeniu posiadała najbardziej przydatne funkcje. Do takich parametrów technicznych należą między innymi: nowoczesny celownik z ośmiokrotnym zoomem o uniwersalnym przeznaczeniu, powiększenie: 3-24x, średnica obiektywu: 56 mm, soczewki: szkło nisko-dyspersyjne ED, siatka celownicza: HMR.P300, siatka celownicza w drugim planie czy podświetlenie: centralny punkt i 11-stopniową regulację.

3. Ceny

Lunety celownicze Zeiss można kupić w różnorodnym przedziale cenowym. Profesjonale sklepy internetowe oferują taki sprzęt już od kilkuset złotych do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Optymalna cena lunety celowniczej Zeiss to koszt około 2000 – 4000 zł. Do niej zazwyczaj w wyposażeniu zawarta jest również zakrywka na okular i obiektyw oraz bateria. Wszyscy ci którzy poszukują takiego sprzętu mogą dokonywać zakupów właśnie w okresie letnim, gdy sklepy oferują pełno promocji i wyprzedaży.

Jak wynika z powyższego, optyka myśliwska Zeiss charakteryzuje się dość wysokimi cenami, dlatego też w takie sprzęty najczęściej inwestują doświadczeni i profesjonalni myśliwi i łowcy. Z kolei, ci co zaczynają dopiero swoją przygodą mogą wyszukać potrzebny osprzęt i odzież na łowy na stronach oferujących asortyment używany z drugiej ręki. To właśnie na nich ogłaszają się sami myśliwi, którzy zastępują swoje sprzęty (np lunety celownicze Zeiss) nowymi, wyprzedając swoje dotychczasowe kolekcje. Plusem takiego rozwiązania jest zakup broni myśliwskiej, lunet oraz akcesoriów do polowań czasem nawet za 1/3 ceny nowego sprzętu dostępnego w sklepie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *