Kupujemy psa

Decyzja dotycząca zakupu lub adopcji psa powinna być bardzo przemyślana i odpowiedzialna. Psa nie kupuje się na rok czy miesiąc, psa kupuje się na co najmniej 10 lub 15 lat. Jest to bardzo długi okres czasu, w którym nie wiadomo co się wydarzy, dlatego też jakakolwiek reakcja na ogłoszenie „psy na sprzedaż”, powinna być doskonale przeanalizowana.
Pies to odpowiedzialność, nie odłoży się go na półkę w czasie wakacji, ferii czy choroby. Z posiadaniem psa wiąże się bardzo dużo zobowiązań, którym nie zawsze można podołać.

Pies z ogłoszenia

„Sprzedam psa”,” psy na sprzedaż” to rodzaj ogłoszeń pojawiających się bardzo często. Tego typu ogłoszenia budzą przeróżne uczucia i nie zawsze wzbudzają zaufanie. Najczęściej takie ogłoszenia dają właściciele prawdziwych hodowli zarejestrowanych w Związku Kynologicznym oraz właściciele psów oferujący szczeniaki z tak zwanych pseudohodowli.

Ludzie czasami mają swoje wymarzone rasy psów i nie zawsze jest ich stać na płacenie dużych pieniędzy za psiego przyjaciela. Dlatego też więcej osób decyduje się na zakup psa zbliżonego swoim wyglądem i charakterem do danej rasy, aniżeli psa z papierami. Tyle, że ten bez papierów też może być psem rasowym, ale pochodzącym z miotu, który nie został zarejestrowany. W tym temacie jest wiele kontrowersyjnych opinii i bardzo wiele różnych sytuacji. Każdy ma inne swoje zdanie na ten temat i każdy inaczej ocenia danego psa i miejsce, z którego on pochodzi.

Sprzedam psa

Najczęściej sprzedaje się psa szczeniaka, bardzo młodego. Zawsze dobrze jest sprawdzić przy zakupie ewentualne papiery psa czy też jego matki, zobaczyć ją, sprawdzić czy ma książeczkę zdrowia i wpisane w nią odpowiednie dla jego wieku szczepienia. Po zakupie psa dobrze jest się udać do weterynarza, który określi jego stan i zleci kolejne szczepienia i zabiegi typu odrobaczenie. Faktem jest, że kupując z nieznanej hodowli trochę się ryzykuje i pies bez papierów nie zawsze może okazać się idealną kopią psa z papierami. Jest to co prawda coś w typie loterii i dlatego też zawsze, przed zakupem, dobrze jest też zasięgnąć trochę opinii o danym miejscu. Ponadto widzimy przecież gdzie przyjeżdżamy i z jakich warunków bierzemy szczeniaka. Zresztą kupujemy przecież przyjaciela i to powinno najbardziej się liczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *