Czym jest opieka nad psem w domu właściciela?

Planując wypoczynek należy pamiętać o zwierzętach, które z różnych względów nie mogą z nami podróżować. Nie zawsze można zostawić sobie że z bliską osobą do tego skorzystać można z hotelu dla zwierząt.

Opieka nad psem w domu właściciela

Aby pies czuł się komfortowo i bezpiecznie można zatrudnić opiekuna, który zajmie się psem w domu właściciela. Opieka ta może odbywać się w formie godzinowej lub całodobowej. Godzinowa Opieka nad psem w domu właściciela polega na odwiedzaniu psa, wyprowadzaniu go na spacer, karmieniu oraz zabawie.

Opieka całodobowa polega także na spaniu w domu właściciela psa. Podczas opieki nad psem w domu właściciela pies jest spokojniejszy i lepiej przechodzi czas rozłąki z właścicielem.

Jakie kwalifikacje musi mieć zawodowy opiekun i jak się to odbywa?

Pierwszy krok zapewniający przyszło opiekę to podpisanie umowy z nowym opiekunem. Następnie należy zapoznać pupila z opiekunem oraz ustala warunki opieki nad psem. Aby pies poznał daną osobę należy poświęcić na to kilkanaście minut. Osoba opiekująca się psem powinna być pozytywnie do niego nastawiona i robić to z chęcią, a nie z przymusu. Zawodowy opiekun powinien wiedzieć jak postępować z psem, jak go karmić oraz wymyślać mu zabawy. Często profesjonalny opiekun w czasie opieki nad psem uczy pupila różnych sztuczek oraz podstawowych zasad tresury. Zawodowy opiekun często pomaga dobrać odpowiednią karmę do raz oraz wieku psa, a także profesjonalnie zajmuje się jego higieną polegającą na wyczerpywaniu, a czasem także na kąpieli.

Ile kosztuje opiekun dla psa?

Ceny w fotelikach dla zwierząt uzależnione są od standardu oraz wymagań właściciela. Ceny pobytu psa wynoszą od 25 do 70 zł za dobę. Kwota wynagrodzenia dla opiekuna najczęściej ustalona jest w sposób indywidualny i wynosi około kilkadziesiąt zł na dobę. Cena ta zależna jest od ilości dni jaką opiekun spędzi z psem, a także cennika firmy z której opiekun został przesłany.

Opieka nad psem w domu znajomego?

Podczas opieki nad psem, którą sprawuje osoba znajoma lub bliska często odbywa się ona w domu tymczasowego opiekuna. Opieka ta polega na poświęceniu psu uwagi, wychodzeniu z nim na spacery, karmieniu oraz zabawie. Zabierając psa do domu opiekun musi liczyć się z tym, że pies będzie potrzebował czasu do klimatyzacji w nowym miejscu, a także bardziej może odczuć rozłąkę z właścicielem. Najczęściej osoby bliskie opiekujące się psem robią to w ramach przysługi i nie pobierając za to żadnej opłaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *