Stroje medyczne dla personelu szpitalnego

Stroje medyczne to niezbędnik każdej osoby, która na co dzień ma styczność z osobami potrzebującymi fachowej pomocy. Z wykonywaniem tego typu czynności wiążę się również ryzyko spotkania się z substancjami niebezpiecznymi czy też drażniącymi pochodzenia chemicznego lub też z płynami fizjologicznymi pacjenta. Przed takimi substancjami należy się chronić.

Jak pracować zgodnie ze standardami bezpieczeństwa i higieny pracy?

Stroje medyczne są podstawą w ubiorze, by swoje obowiązki wykonywać zgodnie z należytą dbałością o bezpieczeństwo swoje i innych. Dzięki, stosowaniu takiej odzieży na co dzień można izolować swoje ciało przed czynnikami, które w kontakcie ze skóra mogą narazić organizm na nieszczęśliwe skutki. Można tutaj wymienić chociażby niezdolność do pracy czy też oparzenia bądź infekcje.

Z zalet jakie można czerpać przez prawidłowe zabezpieczanie się w pracy można wymienić poczucie bezpieczeństwa i komfortu jako, że większość odzieży specjalistycznej jest wykonana z myślą o pracownikach muszących korzystać z niej przez cały dzień roboczy.Dlatego też stroje medyczne są zazwyczaj lekkie oraz nie krępujące ruchów. Dodatkowo, ubrania te można wybrać w odpowiednim rozmiarze, które to są dostosowane dla kobiet jak i mężczyzn.

Jakie ubrania zaliczamy do strojów medycznych?

Fartuch chirurga jest świetnym przykładem tego typu stroju. Jest on przeznaczony dla personelu medycznego, a dodatkowo zabezpiecza bardzo dużą powierzchnię ciała przed ewentualnym kontaktem z substancjami obcymi. Chroni również ręce, aż do nadgarstków, przez obecność długich rękawów.

Fartuch chirurga, to odzież wykonana najczęściej z bawełny, która jest materiałem naturalnym o wysokiej jakości. Dzięki temu osoba go nosząca może cieszyć się wygodą. Fartuch przepuszcza powietrze co sprawia, że nie jest on uciążliwy nawet w cieplejsze pory roku. Funkcjonalność fartuchów jest wysoka również przez to, że posiadają one dodatkowe kieszenie w dolnej lub górnej części tej odzieży.

Kolejne cechy, które sprawiają, że użytkownicy fartuchów medycznych chętnie ich używają, to możliwość zwykłego prania w pralce. Nie trzeba fartucha poddawać specjalistycznemu praniu chemicznemu, aby był on czysty. Wystarczy wyprać go z dodatkiem odpowiednich detergentów takich, jak proszek do prania czy tez płyn dezynfekujący, a następnie wyprasować. W ten sposób można szybko i sprawnie wyczyścić fartuch medyczny i ponownie go użytkować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *