Przegląd najpopularniejszych metod stosowanych przez lekarza od żylaków

Walka z żylakami może się odbywać na co najmniej kilka sposobów. Lekarz od żylaków zwykle sugeruje zastosowanie leczenia farmakologicznego, nawet jego niepowodzenie nie oznacza jednak przegranej. Jakie metody leczenia proponuje zatem profesjonalna klinika flebologii i czego można się po nich spodziewać?

Po pierwsze – metody chemiczne

Chemiczne metody leczenia żylaków są stosowane w klinikach flebologii od lat. Nie oznacza to jednak, że nieustannie mamy do czynienia z takimi samymi rozwiązaniami. Jeszcze nie tak dawno jedyną metodą chemiczną zalecaną pacjentom była skleroterapia, a więc rozwiązanie, które zaczęto stosować już pod koniec dziewiętnastego wieku. Dziś mamy jednak do czynienia ze znacznie większą liczbą substancji, które można wykorzystać, aby wyeliminować żylaki. Skuteczność chemicznych metod leczenia systematycznie więc rośnie.Lekarz od żylaków nie stroni od wykorzystywanego od dawna siarczanu sodowego, sięga jednak również po polidokanol. Lek wstrzykiwany przez medyka przyczynia się do powstania stanu zapalnego, ten zaś powoduje obkurczenie ścian żylaka, a w konsekwencji – jego zamknięcie. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Po jego zakończeniu pacjent jest odsyłany do domu. Bez względu na rodzaj wykorzystywanego obecnie preparatu, skleroterapia charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Powikłania zdarzają się rzadko, a wyniki są widoczne niemal natychmiast po wykonaniu zabiegu.

Po drugie – usuwanie żylaków z wykorzystaniem lasera

Dobra Klinika flebologii nie ogranicza się jednak do chemicznych metod usuwania żylaków. Pacjenci, których niewydolność żylna znajduje się w zaawansowanym stadium, mogą liczyć także na laserowe usuwanie żylaków będące metodą wcale nie mniej skuteczną i atrakcyjną. Laserowe usuwanie żylaków jest zwykle ostatnią próbą poradzenia sobie z nimi przed podjęciem decyzji o leczeniu operacyjnym. W czasie zabiegu zadaniem lekarza od żylaków jest umieszczenie w świetle żyły specjalnego cewnika, a następnie – wyemitowanie światła lasera o pożądanej częstotliwości. Laser nie tylko obkurcza żyłę z niewydolnością, ale również zamyka ją. Również ten zabieg jest na tyle nieinwazyjny, że zaraz po jego wykonaniu pacjent może powrócić do domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *