Niepłodność a bezpłodność

O bezpłodności mówi się coraz więcej. Często jednak niepłodność jest utożsamiana z bezpłodnością, a te dwa terminy oznaczają co innego. Jeżeli starasz się o dziecko i nic z tego nie wychodzi, to warto dowiedzieć się więcej na ten temat.

Kiedy mówimy o bezpłodności?

Bezpłodność oznacza niezdolność do spłodzenia potomstwa i jest do stan nieodwracalny. Jeśli wykonamy Test na płodność dla par, to dowiemy się czy problem ten nas dotyczy. W sytuacji bezpłodności nie mamy szansy na naturalne spłodzenie potomstwa. Możemy jednak urodzić dziecko, ponieważ dzisiaj medycyna jest bardzo rozwinięta. Sam fakt bezpłodności nie oznacza więc, że nigdy nie będziemy rodzicami. Czeka nas jednak wiele wyrzeczeń i wydatków, żeby spełnić marzenie o posiadaniu dziecka.

Kiedy mówimy o niepłodności?

Niepłodność jest stanem odwracalnym i czasami wystarczy zmienić naprawdę niewiele w swoim życiu, żeby zobaczyć na teście ciążowym upragnione dwie kreski. Jeżeli przez ostatni rok staramy się o dziecko i to nam się nie udaje, to warto skorzystać z testu na płodność dla par, żeby dowiedzieć się czy mamy problem z niepłodnością czy z bezpłodnością.

Niepłodność można wyleczyć. Najczęściej stosuje się terapię hormonalną. Warto też mieć świadomość tego, że niezdrowy tryb życia może być przyczyną niepłodności. Czasami wystarczy zmienić swoje nawyki żywieniowe i bardziej dbać o siebie, żeby zostać rodzicem. Wskazane jest porzucenie wszelkich używek.

Czy testy na płodność dla par są wiarygodne?

Testy na płodność można dziś kupić praktycznie w każdej aptece. Jeśli chcemy mieć pewność, że wynik testu jest wiarygodny, to po jego wykonaniu warto skontaktować się z lekarzem, który specjalizuje się w dziedzinie bezpłodności. Można też wykonać bardziej dokładne badania, które powiedzą nam więcej. Jeśli mamy problem z bezpłodnością lub niepłodnością, to powinniśmy porozmawiać na ten temat z lekarzem. Leczenie na własną rękę nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Zdecydowanie lepiej jest być pod opieką specjalisty. Dzięki temu szybciej poradzimy sobie z problemem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *