Klinika lecząca niepłodność

Niepłodność jest tragedią, która dotyka coraz więcej par. Szczególnie jest to dramatyczne, kiedy pary będące już na dorobku i będące w 100% zdecydowane, że chcą mieć w końcu dziecko, nie mogą samodzielnie zajść w ciążę. Bardzo często w takiej sytuacji dochodzi do rozpadu małżeństw lub związków, ponieważ nie są w stanie one przejść na kolejny etap. Nie zawsze jednak musi tak być.

Klinika leczenia niepłodności Katowice

Bardzo często zdarza się tak, że w związku, który nie może doczekać się dziecka, któraś strona oskarża drugą o to, że to ona jest przyczyną takiego stanu rzeczy. W rzeczywistości nikt poza lekarzem nie jest w stanie stwierdzić tego, gdzie leży przyczyna niepłodności. Klinika leczenia niepłodności katowice jest jednym z miejsc, do którego najlepiej się udać, aby dostać prawidłowe odpowiedzi.

Co może być przyczyną niepłodności?

Niegdyś za brak potomka obwiniano głównie kobiety. Wraz z rozwojem medycyny coraz częściej okazywało się, że to jednak mężczyźni mają również problem. Faktem jest, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni, mogą mieć problem z płodnością. Wynika to głównie z wad anatomicznych związanych z układem rozrodczym oraz zaburzeniami hormonalnymi. Takie przynajmniej są kliniczne diagnozy.

Są oczywiście również bardziej ogólne przyczyny. Kliniczna diagnoza może wskazać, że takie a takie wady u nas występują, ale nie jest w stanie na przykład stwierdzić, że zaburzenia hormonalne wynikają z naszego złego stylu życia. Zdarzają się jednak przypadki, kiedy doświadczony lekarz zdaję sobie z tego sprawę i zanim zaordynuje jakikolwiek leczenie, najpierw robi drobiazgowy wywiad. Klinika niepłodności Katowice posiada właśnie takich specjalistów.

Jak wygląda leczenie niepłodności?

W pierwszej kolejności należy wykonać szereg badań, które na wstępie mają wykluczyć ewentualne przyczyny niepłodności. Jednocześnie wykonuje się wywiad, który ma zlokalizować bądź wykluczyć przyczyny środowiskowe, takie jak wspomniany wcześniej zły styl życia. Dopiero, jeżeli czynniki zewnętrzne zostaną wyeliminowane, a badania wykaże konkretnie problem, można przejść na etap leczenia.

Klinika niepłodności Katowice stosuje metodologię leczenia, zbliżoną do tej, która jest rozpowszechniona wszędzie na świecie. Polega ona przede wszystkim na tym, że najpierw stosowane są metody jak najmniej inwazyjne, a dopiero, jeżeli metody te okazują się nieskuteczne, zaczynają być wdrażane metody coraz bardziej zaawansowane, skończywszy na zapłodnieniu pozaustrojowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *