Kalkulacja depilacji – mentalna i policzalna

Estetyka braku owłosienia jest pożądanym efektem wyglądu każdej kobiety. Każda ma także inny typ zarostu w różnych partiach miejsc. Jednych natura obdarzyła jasnymi, cienkimi włoskami, które nawet jeśli istnieją, to są niewidoczne. U innych natomiast ciemny meszek wiąże się z ciągłą depilacją, a czasem nawet sporymi kompleksami. Jak zaradzić tej niesprawiedliwości?

Chęci, a opór

Wiele oporów przed podjęciem decyzji o przeprowadzeniu zabiegu depilacji laserowej wiąże się z tym, że kobiety obawiają się bólu. Niepewność przed dyskomfortem jest czasem tak duża, że postanowienie zostaje odkładane w czasie, mimo, że chęci posiadania gładkiego ciała są wielkie. Aby realizacja była spełniona, klientka samodzielnie musi zdecydować się na udanie do salonu, by przekonać się jak jest naprawdę. Warto także wiedzieć, że żaden internetowy filmik, ani opinie koleżanek nie będą miarodajne, ponieważ próg bólu każdy odczuwa inaczej i jest to indywidualna sprawa każdego człowieka.

Sam zabieg, w zależności od depilowanego miejsca, trwa 30-50 minut kiedy to wiązka lasera „przeczesuje” gęstwiny ciała. Wtedy to właśnie następuje rozgrzewanie mieszków włosowych, którego cykl można porównać do wyrywania włosków pęsetą. Czy to uczucie jest nieprzyjemne? Dla jednych tak, dla innych nie, dlatego nie można kategoryzować klientek, które zgłaszają się do salonów.

Depilacja i co potem?

Cykl powtarzania zabiegów depilacji do osiągnięcia pożądanego efektu nie jest tylko wyznacznikiem odrastania nowego zarostu. To także czas rekonwalescencji dla ciała, które może być podrażnione i zaczerwienione, dlatego warto dać mu odpocząć. W przerwie między zabiegami należy zatem wystrzegać się czynności, które mogłyby dodatkowo podrażnić skórę, jak na przykład nadmierne opalanie.

Jakość skóry zależy od jej dobrego nawilżenia, szczególnie po odbyciu zabiegu depilacji laserowej. Wzmożona ochrona jest zatem wskazana, głównie z naciskiem na stosowanie kremów redukujących podrażnienia, czyli zawierających alantoinę i D-panthenol. Ważne jest także stosowanie preparatów z wysokim filtrem UV.

Wąż w kieszeni, włoski na nogach

Kolejną obiekcją dotyczącą podjęcia się depilacji laserowej jest jej koszt. Przypominając – aby efektywność była miarodajna, należy zachować cykliczność zabiegów. Zróżnicowanie cen salonów kosmetycznych, wykonujących zabieg na terenie kraju jest różna, ale te, które posiadają własne strony internetowe, jak na przykład https://www.esteti-med.pl/zabiegi/depilacja-laserowa-lightsheer/, w pełni szczegółowo przedstawiają zakres usług i cennik.

Zastanawiając się czy warto wydać jednorazowo około 4000 zł, należy odpowiedzieć sobie na pytanie: jaka jest cena golenia jednorazową maszynką, co drugi dzień? I bynajmniej nie chodzi o koszt maszynki, ale o czas, który obliguje do tego, aby zachować pełną gładkość nóg i cieszyć się nią i własną kobiecością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *