Gdzie stosowany jest korzeń kudzu?

Kudzu to roślina, która dziko rośnie jedynie w Korei, Japonii oraz Chinach. Japońscy ogrodnicy przewieźli kudzu do Stanów Zjednoczonych w XIX wieku. Pnącze imponuje dużymi liśćmi, intensywnym zapachem oraz barwami od fioletów po odcienie kremowe.

Właściwości zdrowotne kudzu

Kudzu posiada nie tylko walory ozdobne, ale również właściwości prozdrowotne. O wyjątkowych leczniczych przymiotach była już mowa w starożytnych chińskich zapiskach. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że w Chinach i Japonii wykorzystywano sproszkowany korzeń w leczeniu alkoholowej choroby. Badania kudzu pod kątem medycznym amerykańscy naukowcy rozpoczęli pod koniec lat 80. ubiegłego wieku. Warto zaznaczyć, że pierwszy raport dotyczący właściwości tej rośliny opublikowali uczeni z Uniwersytetu w Północnej Karolinie. Z raportu wynikało, że korzeń kudzu może ustabilizować system nerwowy. Trzeba dodać, że izoflawony zostały odkryte w korzeniu w latach 90. XX wieku. To właśnie one odgrywają ważną rolę w walce z uzależnieniami. Korzeń kudzu ma naprawdę korzystny wpływ na wiele różnych schorzeń. Nie tylko obniża ciśnienie tętnicze, ale również łagodzi objawy menopauzy i andropauzy, a także uśmierza ból głowy.

Zastosowanie kudzu

Dodatkowo obniża nadkwaśność i reguluje trawienie. Jest to bardzo ważna informacja dla osób z wrzodami żołądka i dwunastnicy. Kudzu jest też dobrym suplementem, który wspomaga odchudzanie, a do tego wykazuje działanie antynowotworowe i antyoksydacyjne. Nie wszyscy wiedzą, że sproszkowany korzeń kudzu przypomina w smaku mączkę ziemniaczaną. Właśnie dlatego można go spożywać razem z pokarmami, tak jak Chińczycy to robią od lat. W azjatyckiej części świata korzeń kudzu był znany głównie jako lek przeciw uzależnieniom. Redukuje napięcie i zmęczenie, a także pomaga lepiej radzić sobie ze stresem, dlatego stosowany jest w terapii odwykowej. Zmniejsza się potrzeba sięgnięcia po używki dzięki wszystkim powyższym czynnikom. Osoby, które przyjmują ekstrakt z korzenia kudzu zgodnie twierdzą, że odczucia są zbliżone jak po spożyciu używek. Dzięki temu pacjent nie ma potrzeby brania kolejnej porcji, tym razem prawdziwej używki. Należy pamiętać, że Kudzu właściwości odtruwają organizm i usuwają z organizmu nikotynę. Z pewnością opłaca się wypróbować dobrodziejstwa tej rośliny, które wspiera zmagania z uzależnieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *