Gdzie mogą przydać się rękawiczki lekarskie?

Rękawiczki lekarskie to przedmiot, który wszedł już do powszechnego użytku. Od dawna nie są one zarezerwowane wyłącznie do stosowania w gabinetach i przychodniach. Gdzie jeszcze można spotkać się z używaniem rękawiczek lekarskich? Kto powinien z nich korzystać?

Laboratoria

Rękawiczki medyczne nitrylowe świetnie chronią dłonie przed kontaktem z niebezpiecznymi lub potencjalnie niebezpiecznymi substancjami. Dlatego też rękawiczki lekarskie często są używane w laboratoriach – profesjonalnych oraz szkoleniowych. W takich miejscach najczęściej chronią dłonie przed zabrudzeniami z silnie barwiących odczynników oraz wszelkimi substancjami, których po prostu nie powinno się dotykać gołymi rękoma. Rękawiczki są więc niezbędne przy badaniu próbek ścieków, osadów ściekowych i wszelkich innych materiałów biologicznych. Pracując z nimi warto jest się zabezpieczyć i zadbać o odpowiednie rękawiczki.

Opieka nad pacjentem

Nie tylko lekarze mają kontakt z pacjentami. Rękawiczki medyczne nitrylowe powinny być używane wszędzie tam, gdzie występuje bezpośredni kontakt z pacjentem, czyli również podczas opieki nad nim w specjalnym ośrodku lub jego domu. Dzięki rękawiczkom można zachować wyższy poziom higieny podczas wykonywania czynności związanych z utrzymaniem czystości pacjenta. Rękawiczki zabezpieczają też przed przenoszeniem zarazków pomiędzy poszczególnymi osobami. Po wykonaniu niezbędnych czynności rękawiczka po prostu trafia do kosza na śmieci lub na odpady medyczne.

Rękawiczki medyczne cena

Cena rękawiczek medycznych jest uzależniona od wielu czynników. Najważniejsze z nich to:
– rodzaj materiału, z którego wyprodukowano rękawiczki,
– grubość i jakość tego materiału,
– ilość sztuk w opakowaniu.Zazwyczaj zbiorcze opakowania pozwalają na uzyskanie bardziej atrakcyjnej ceny jednostkowej za rękawiczki. Dlatego też częściej są one sprzedawane w opakowaniach po sto par, niż na sztuki. Rękawiczki medyczne cena mają często duży wpływ na to, który produkt zostanie wybrany przez kupującego. Powinno się jednak pamiętać, że w tym wypadku jakość jest dużo ważniejsza niż cena i warto przyłożyć do niej jak największą wagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *