Dentysta czy stomatolog? Lekarze na Śląsku

Powstaje wiele wątpliwość, czy lekarz dentysta jest tym samym co stomatolog? Istnieje wiele opinii na ten temat, a niektóre mogą niepotrzebnie wprowadzać w błąd potrzebującą pomocy osobę. Odpowiedni wybór lekarza może oszczędzić nam kłopotów, skrócić czas uporczywego bólu zęba, oraz ograniczyć niepotrzebne bieganie po mieście.

Kim jest dentysta, a kim stomatolog?

Zawód dentysty a stomatologa nieco różnić się od siebie. Owszem, oboje skończyli wyższą uczelnię stomatologiczną i obaj leczą zęby dzięki zdobytemu wykształceniu. Jednakże pojęcie dentysta określa lekarza, który leczy tylko zęby. Nie jest tak, że inne dolegliwości są mu zupełnie obce ale nie są one jego specjalnością. Mieszkając na Śląsku możemy znaleźć wielu dentystów w Katowicach, którzy ewentualnie skierują nas do stomatologa Katowice.

Stomatolog oprócz leczenia zębów może zajmować się patologiami tkanek w jamie ustnej. Dotyczy to zarówno przyzębia jak i błon śluzowych. Stomatolog Katowice to najbliższa droga do pozbycia się problemów dla mieszkańców Śląska i nie tylko. Na temat różnic pomiędzy dentystą a stomatologiem powstało wiele kontrowersji, a prawda jest taka że pomimo różnic, nazewnictwo zostało ujednolicone po wejściu przepisów Unijnych.

Wizyta u dentysty

Nie ma już wątpliwości, że do dentysty udajemy się w pierwszej fazie rozwoju stanu zapalnego. Jeżeli będzie on potrafił poradzić sobie z ubytkiem nie musimy już szukać dalej. Dentysta Katowice to pomoc pierwszego kontaktu, która jest właściwa dla większości przypadków.

Wizyta u dentysty powinna być przeprowadzona równie profesjonalnie i nie musimy mieć obaw. Spokojnie, dentysta Katowice to także dobry lekarz na Śląsku. Jego opiece podlegają zarówno dzieci jak i dorośli. Również drobne stany zapalne, związane np.: z zapaleniami dziąseł podczas wyrastania ósemek, nie stanowią problemu.

Wizyta u stomatologa

Stomatolog natomiast zajmie się poważniejszymi urazami i zapaleniami dziąseł czy przyzębia. Ponadto na kierunku stomatologi może uczyć się przyszły chirurg szczękowy, szczękowo – twarzowy czy ortodonta. Wystarczy udać się do gabinetu w Katowicach.

Stomatolog Katowice może wyleczyć kanałowo zęba oraz wstawić protezę, a protetyka Katowice ma za zadanie pozwolić odzyskać pewność siebie. Protetyka Katowice zajmuje się skutecznym i komfortowym zakładaniem protez stałych lub ruchomych. Protetykę także wykona stomatolog posiadający taką specjalizację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *