Co warto wiedzieć o bandażach elastycznych?

W przypadku wystąpienie rany, stłuczenia lub skręcenia istotne będzie sięgnięcie między innymi po bandaże. Mogą być one elastyczne, nieelastyczne, samoprzylepne, w zależności od przeznaczenia. Za pomocą bandaży możliwe staje się podtrzymanie opatrunku, unieruchomienie zmienionych chorobowo stawów. Świetnie sprawdzają się do zabezpieczenia rany, dlatego nie może zabraknąć ich w domowej apteczce.

Bandażowanie ran? Sięgnij po bandaż elastyczny

W przypadku wystąpienia jakiegoś zranienia, stłuczenia lub przykładowo skręcenia istotne będzie sięgnięcie po bandaże. Używa się ich także do podtrzymywania opatrunku i unieruchomienia, przykładowo stawów. Wyróżnia się wiele rodzajów bandażowania, może być ono śrubowe, koliste, wężowe, kłosowe, żółwiowe. Bardzo ważną kwestią jest to, aby dobrać bandaż o odpowiedniej szerokości, liczy się jego szerokość i rodzaj.

Istotne w przypadku elastycznych bandaży jest to, aby zostały one właściwie zamocowane, muszą być stabilne. Trzeba również pamiętać o tym, że do założenia opatrunku przystępuje się dopiero po wcześniejszym wypłukaniu rany, jej oczyszczeniu i odkażeniu. Nawet jeśli dojdzie to przemoknięcia opatrunku, to nie powinno się go zmieniać. Zastosowanie bandażowania sprawia, że pacjent może przyjmować wygodną pozycję, czyli ułatwić sobie siedzenie i leżenie.

Jakie wyróżnia się rodzaje bandaży?

W sprzedaży znajduje się wiele rodzajów bandaży, które są wykorzystywane do opatrywania. Można zdecydować się przykładowo na jałowe bandaże elastyczne, które świetnie sprawdzają się w przypadku unieruchomienia ciała. Można za ich pomocą zatamować krwawienie, do czego służy bandaż uciskowy. Do mocowania opatrunków świetnie nadają się Bandaże elastyczne, pełnią one funkcję opatrunku odciążającego. Przy ich wyborze powinno się mieć na uwadze między innymi stopień rozciągliwości, może być on większy lub mniejszy.

Do wyboru jest także wiele z samoprzylepnych bandaży elastycznych, które mają szerokie zastosowanie w medycynie, fizjoterapii i nawet weterynarii. Za ich pomocą można zabandażować między innymi trudno dostępne miejsca. W sklepach do kupienia są również bandaże nieelastyczne, z niestrzępiącymi się brzegami, bardzo przewiewne, jednorazowego użytku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *