Odkryj mniej znane atrakcje turystyczne Koszalina

W mieście Koszalin atrakcje turystyczne można podzielić na kilka grup. Pierwszą stanowią te, o których mówi się w każdym przewodniku. To miejsca, które po prostu wypada zobaczyć. Jest jednak także kilka takich, o których autorzy przewodników wspominają dopiero w dalszej kolejności. W ich zastępstwie – my poświęcimy im więcej uwagi.

Wycieczka w przeszłość

Osoby, które lubią podążać śladami historii z pewnością poczują przyjemne mrowienie dowiadując się, że w Koszalinie mieści się kamienica nazywana przez miejscowych domem kata. Jest ona utrzymana w stylu gotyckim, pamięta jeszcze piętnasty wiek i uznaje się ją za najstarszy tego typu budynek w mieście. Co ciekawe, dom kata powstał nie tylko po to, aby przypominać przestępcom o konsekwencjach ich czynu. Budowa kamienicy była też symbolem niezależności miasta wobec innych niż miejskich systemów prawnych. Atrakcją turystyczną Koszalina nawiązująca do historii jest także Skansen Kultury Jamneńskiej. Muzeum nawiązuje do dawnej wsi Jamno znajdującej się na terenie dzisiejszego Koszalina i może dać nam pewne wyobrażenie na temat tego, jak wyglądało życie pierwszych mieszkańców tego obszaru. To także sposób na przekonanie się, jak bogata była dawna kultura pomorska – intrygująca, choć nieco już zapomniana.

Koszalin – miasto wody Jeśli

chcemy lepiej poznać Koszalin atrakcje turystyczne związane z wodą z pewnością szybko zaczną rzucać nam się w oczy. Bliskość morza i jezior zawsze wpływała na to miasto, nic więc dziwnego, że i dziś możemy obserwować ślady tych wpływów. Jednym z nich jest z pewnością Muzeum Wody – wyjątkowe miejsce, które potwierdza, że kształtowanie postaw proekologicznych może okazać się wyjątkowo przyjemnym zadaniem. Jest to pierwsze tego rodzaju muzeum w kraju. A co z osobami, które chcą spełnić dobrze czas w wodzie w pochmurny dzień? I one nie będą rozczarowane. Czeka na nie Park Wodny w Koszalinie – kompleks basenów ze sztuczną rzeką, wodospadami rurowymi, jacuzzi i zjeżdżalniami. Park wodny jest zwykle opisywany w przewodnikach jako atrakcja dla dzieci. Dla nikogo nie powinno być jednak zaskoczeniem to, że również rodzice będą się w nim świetnie bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *