Marzenia o lataniu nigdy nie były łatwiejsze do spełnienia

Któż nie lubi od czasu do czasu poczuć adrenaliny. Codzienność bywa zdecydowanie zbyt nudna, więc warto ją sobie urozmaicić jakimiś niezapomnianymi emocjami, a cóż zrobi to lepiej niż lot pośród chmur? Skoki ze spadochronem to sport uwielbiany przez wielu ludzi na całym świecie, który cieszy się ogromną popularnością w sezonie letnim, gdy pogoda pozwala na jego wykonywanie. W Polsce znajdziemy wiele szkół, które oferują zarówno skoki w tandemie dla początkujących, jak i kursy po których skakać można bez partnera asystującego.

Kto może skakać?

Skakać może prawie każdy, ale oczywiście jest kilka ograniczeń. Po pierwsze wiek – aby skoczyć ze spadochronem, nawet w tandemie, należy mieć ukończone 18 lat. Większość szkół zgadza się również na skoki dla osób od 16 roku życia, jeśli mają ze sobą zgodę swojego opiekuna. Skoki ze spadochronem nie są przeznaczone między innymi dla osób z chorobami serca i nadciśnieniem.

W tandemie bezpiecznie

Skok z 3000 a nawet 4000 metrów dla wielu z nas może wydawać się czymś niebezpiecznym i przerażającym. Nic bardziej mylnego, ponieważ skoki ze spadochronem to jeden z najbezpieczniejszych sportów na świecie. Wbrew pozorom, występuje tutaj bardzo mało kontuzji, a wypadki zdarzają się rzadko. Skacząc w tandemie, czyli z instruktorem, który jest do nas przypięty mamy gwarancję, że skok odbędzie się w bezpiecznych warunkach i nic nam nie grozi. Sprawia to, że osoba skacząca pierwszy raz ma zapewnioną ogromną dawkę adrenaliny, a jednocześnie może się czuć w 100% bezpiecznie.

Kto nie marzy o lataniu w chmurach?

Skoki ze spadochronem to często spełnienie marzeń i okazują się prawdziwą pasją. Nic dziwnego, któż nie marzył w dzieciństwie o lataniu pośród chmur? Skok w tandemie może zapoczątkować prawdziwą pasję do latania. Aby skakać samemu należy oczywiście najpierw odbyć specjalny kurs, na którym należy przygotować się z obszernej części teoretycznej, a następnie odbyć kurs praktyczny i zdać egzamin. Warto wydać trochę pieniędzy na taki kurs i mieć możliwość skakania zupełnie samemu – wtedy dawkę adrenaliny będziemy sobie zapewniać sami. Świetnych szkół spadochronowych w Polsce jest naprawdę sporo, wystarczy trochę poszukać w internecie, by znaleźć tą idealną dla nas.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *