Łowiectwo nie jak każde hobby

Jeśli jesteś fanem aktywności na świeżym powietrzu, lubisz przebywać w otoczeniu przyrody i oczekujesz wyzwań podnoszących poziom adrenaliny we krwi, być może zainteresuje Cię działalność myśliwska. Zanim jednak z zapałem zaczniesz przeglądać ogłoszenia łowieckie i traktujące o tej tematyce portale, powinieneś zrozumieć, czym tak naprawdę łowiectwo jest.

Na czym to polega, czyli jak zostać łowczym

Jeśli chcesz rozpocząć swoją działalność jako myśliwy, nie wystarczy, że odwiedzisz portal łowiecki i poznasz prezentowane na nim treści. Aby móc oddawać się pasji, jaką jest łowiectwo zgodnie z obowiązującym prawem, należy przystąpić do organizacji zrzeszającej myśliwych z całego kraju, czyli do Polskiego Związku Łowieckiego. Oczywiście opłacenie licencji nie równa się możliwości wyruszenia na łowy. Każdy kandydat na członka tej elitarnej społeczności musi przejść kolejne etapy szkolenia, które zaowocują przyswojeniem przez adepta wiedzy z zakresu takich dziedzin jak kynologia, kultura, biologia czy ekologia łowiecka. Polowania bowiem nie są dowolnie organizowanymi przez grupę entuzjastów wojażami. Ściśle określane przepisami ogłaszanymi przez Administrację Lasów Państwowych stanowią ważny sektor państwowej gospodarki.

Co ma dzik do gospodarki?

Wydawać by się mogło, że polowania to działania podejmowane dla rozrywki. Nic bardziej mylnego. Wspomniane wcześniej szkolenia i umiejętności, które każdy łowczy posiadać musi, są niezbędne do realizacji programu określanego przez Państwo. Jego celem jest kontrola populacji określonych gatunków zwierząt. I choć na pierwszy rzut oka może to się wydawać nieuzasadnione, nie da się ukryć, że chcąc rozwijać gospodarkę i zachować równowagę między strefą miejską a leśną, taka forma regulacji jest niezbędna. Jeśli jednak wydaje Ci się, że bycie łowczym to tylko odstrzał zwierzyny, wiedz, że nie możesz się bardziej mylić. Członkowie Polskiego Związku Łowieckiego, na podstawie szczegółowych analiz, podejmują także działania, które mają na celu wzrost liczebności i zabezpieczenie osobników gatunków zagrożonych.

Gdzie szukać informacji?

Jeśli jesteś zainteresowany obowiązującymi przepisami, chcesz poznać możliwości, jaki daje Ci wstąpienie do PZŁ, możesz odwiedzić portal łowiecki omawiający twój region. Różnego rodzaju ogłoszenia łowieckie zamieszczone na stronach internetowych pozwolą Ci zapoznać się z interesującą Cię tematyką, także w aspekcie finansowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *