Czym się kierować wybierając kostki do gry na gitarze?

Początkujący gitarzyści nie mają łatwo. Mają przed sobą mnóstwo wyborów dotyczących nie tylko sprzętu nagłośnieniowego i samej gitary, ale również i wielu dodatkowych akcesoriów przydatnych w czasie gry. Jednym z niezbędnych elementów, bez których nie może się obejść gitarzysta, jest kostka do gry, mająca duży wpływ na jej jakość i komfort.

Jakie są rodzaje kostek gitarowych?

Najważniejszą cechą, według której można rozróżniać kostki do gry na gitarze, jest materiał, z jakiego zostały wykonane oraz ich grubość. Kostki do gry na gitarze najczęściej wykonywane są z drewna, metalu lub plastiku. To właśnie ten ostatni typ jest nie tylko najtańszy, ale również wybierany najczęściej. W przypadku osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z grą na gitarze, dobrym rozwiązaniem jest inwestycja w te najtańsze kostki, pamiętając o tym, żeby kupić ich cały zapas. Bardzo szybko początkujący gitarzyści przekonują się o tym, w jak zastraszającym tempie się one zużywają.

Jeżeli zostanie wybrany już idealny materiał na kostkę do gry na gitarze, pojawia się kolejne pytanie. Jakiej grubości kostkę wybrać? To zależne jest przede wszystkim od indywidualnych preferencji oraz stylu gry na gitarze. Kostki o grubości około 0,6 mm doskonale będą się sprawdzały w przypadku chęci uzyskania czystego brzmienia akordów. Jest to także idealne rozwiązanie dla początkujących graczy szlifujący dopiero swoje umiejętności. Kostki grubsze (powyżej 0,6 mm) będą idealne dla osób, które chcą uzyskać głośne i dynamiczne dźwięki.

Jaki kształt kostki będzie najlepszy?

Materiał i grubość kostki to nie wszystkie cechy, które należy mieć na względzie, wybierając odpowiednie akcesoria do gry na gitarze. Jeżeli dobrze przyjrzymy się asortymentowi sklepów muzycznych, możemy zauważyć, że nie wszystkie kostki gitarowe mają taki sam kształt. Poza tym standardowym, czyli obłym można znaleźć również takie, które mają nieco zaostrzone końce. Takie kostki będą idealne dla tych, którzy chcą uzyskać precyzyjną grę. W ofercie sklepów muzycznych można znaleźć także niewielkie kostki typu jazzowego, które ze względu na swój specyficzny kształt będą przydatne raczej doświadczonym muzykom.

Większość kostek do gry na gitarze nie jest droga, dlatego też w czasie

wypracowywania indywidualnego stylu gry i w czasie zdobywania i gitarowych szlifów warto kupić kilka różnych kostek i nieco poeksperymentować, aby znaleźć dla siebie rozwiązanie idealne.

Kostki do gry dostępne są w ofercie Grawernia.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *