Co warto wiedzieć o skokach tandemowych?

Można zaobserwować, że skoki tandemowe z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Nie wszystkie osoby jednak zdecydowały się na skorzystanie ze wspomnianej atrakcji. Co dokładnie warto wiedzieć o skokach tandemowych?

Najważniejsze informacje

Jest to przede wszystkim świetna opcja dla wszystkich osób, które marzą o sportach lotniczych. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to świetna rozrywka, która nie będzie wymagała specjalnego przygotowania. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że skok bardzo często jest główną atrakcją wycieczek firmowych. Może to być również prezent dla najbliższej osoby. Ogromną zaletą omawianej możliwości jest fakt, że mogą z niej skorzystać osoby, które na co dzień noszą okulary.

Wystarczy poprosić o właściwe gogle, które będą w stanie zabezpieczyć wspomniane okulary przed pędem powietrza. Warto wiedzieć, że z tandemu mogą skorzystać przyjaciele, którzy chcieliby przeżyć niesamowitą chwilę w tym samym momencie. Godny uwagi jest fakt, że obecnie przygoda może zostać nie tylko sfotografowana, ale również sfilmowana. Należy mieć świadomość, że na pokład samolotu zmieszczą się także bardzo wykwalifikowani kamerzyści.

Jakie zalety mają skoki tandemowe?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że skok tandemowy jest przede wszystkim niezwykłym przeżyciem i wspaniała przygodą. Warto wiedzieć, że skok kończy się otrzymaniem certyfikatu. Bardzo często osoby, które go wykonały później decydują się na szkolenie metodą AFF. W najprostszym możliwym ujęciu jest to jeden z najlepszych sposobów na zrobienie profesjonalnego szkolenia spadochronowego.

Dzięki temu kursant będzie miał otwartą drogę do samodzielnych skoków spadochronowych. Warto zaznaczyć, że AFF składa się nie tylko z części teoretycznej, ale również przygotowuje do postępowania w sytuacjach awaryjnych. Bardzo istotne znaczenie ma także część praktyczna. Kursant nauczy się otwierać spadochron, a także utrzymywać właściwą sylwetkę.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Należy mieć świadomość, że ukończenie przyspieszonego kursu AFF będzie pozwalało na samodzielne wykonywanie skoków. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że za bezpieczeństwo danego ucznia będzie odpowiadał instruktor nadzorujący skok.

Godny uwagi jest fakt, ze cena kursu AFF będzie zależała od wybranego pakietu przez osobę zainteresowaną. W zdecydowanej większości przypadków wynosi od jednego do kilku tysięcy złotych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *