Sposoby opieki nad osobą chorą na Alzheimera

Wraz z postępem choroby Alzheimera zmieniają się potrzeby starszych bliskich osób. Stworzenie planu opieki Alzheimera wkrótce po diagnozie pomoże zapewnić, że prośby o opiekę od bliskiej osoby są uwzględniane i włączane do ich życia. Ostatecznie, Alzheimer leczenie będzie wymagało całodobowej opieki nad starszą ukochaną osobą, dlatego ważne jest, aby zaplanować opiekę i zapewnić dobre samopoczucie jak najszybciej po diagnozie.

Opcje opieki nad osobą chorą na Alzheimera

Różne czynniki decydują o tym, które opcje opieki nad chorymi na Alzheimera wybierze rodzina. Na wczesnym etapie choroby rodziny często wybierają opiekę domową, aby ich ukochana osoba mogła pozostać w znajomym otoczeniu i cieszyć się jak największą niezależnością. Jednak w miarę postępu choroby opieka domowa może nie być wystarczająca, aby zapewnić ukochanej osobie całkowitą opiekę, jakiej będzie potrzebować. W takim przypadku dobrze rozejrzeć się za domy opieki mazowieckie.

Domy opieki i domy seniora

Domy opieki mazowieckie dla dorosłych oferują bezpieczne środowisko dla ukochanej osoby, zorganizowane zajęcia i programy, takie jak sztuka lub muzykoterapia oraz możliwości dla bliskiej osoby na spotkania towarzyskie. Wiele ośrodków dziennych dla dorosłych zapewnia również posiłki i transport. Dla osób, które wymagają pomocy przy wykonywaniu zadań, takich jak ubieranie się lub przygotowywanie posiłków, ale nie potrzebują jeszcze wykwalifikowanej opieki medycznej, pomocny może okazać się dom seniora Warszawa. W tych społecznościach mieszkańcy mogą mieć własne mieszkanie lub apartament lub dzielić pokój z innym mieszkańcem, aby pomóc obniżyć koszty. Wraz z personelem dostępnym całą dobę, typowe usługi oferowane przez dom seniora Warszawa obejmują wyżywienie, sprzątanie, pranie, zajęcia rekreacyjne i transport.

Leczenie Alzheimera w domu

W domu ukochana osoba korzysta z dobrze znanych widoków i dźwięków, ale kilka zmian będzie potrzebnych, aby dom był łatwy w nawigacji i bezpieczny. Zmiany takie obejmują między innymi dobrze oświetlone schody, które powinny również zostać zabezpieczone w odpowiedni sposób. Należy również zainstalować detektory tlenku węgla, gaśnice i czujniki dymu. Przedmioty, które mogą okazać się niebezpieczne powinny zostać zabezpieczone, tak samo jak wszelkiego rodzaju źródła ognia.

Stopień zaawansowania choroby i specyficzne potrzeby ukochanej osoby określą, jaki rodzaj alzheimer leczenie zostanie wybrany. Każde rozwiązanie jest inne, ale rozmowa z ukochaną osobą na wczesnym etapie choroby w celu uzyskania informacji pozwoli opracować dobry plan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *