Najlepsze zabiegi poprawiające wygląd cery

W gigantycznej grupie zabiegów medycyny estetycznej nie brakuje specjalistycznych kuracji mających poprawiać wygląd cery. Fantastycznie odmładzają skórę, likwidują nawet wyraźne zmarszczki, wygładzają twarz i po prostu ją upiększają. Kilka z nich zyskało tak wielką popularność, że dziś korzysta z nich już co druga dbająca o siebie kobieta.

Zabieg nr 1 – botoks

Każdy go zna i każdy mniej więcej wie, na czym on polega. Botoks jest zabiegiem, w trakcie którego lekarz wstrzykuje pod skórę pacjenta toksynę botulinową. W efekcie mięśnie twarzy zaczynają się rozluźniać, co doprowadza do wygładzenia zmarszczek i ich spłycenia. Twarz staje się napięta i wygląda młodziej.

Toksynę botulinową wprowadza się w tych miejscach, w których najczęściej pojawiają się zmarszczki. Wstrzykuje się ją w okolice oczu, na czole, między brwiami i na brodzie. Zabieg jest niemalże bezbolesny, dlatego przeprowadza się go bez żadnego znieczulenia. Jego cena wynosi od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Zabieg nr 2 – kwas hialuronowy

Medycyna estetyczna szybko też zainteresowała się niesamowitym działaniem kwasu hialuronowego. To doskonała propozycja dla osób, których skóra ze względu na wiek straciła już swoją promienność, naturalność i elastyczność. Stała się szara, smutna i zwiotczała. Kwas hialuronowy świetnie poradzi sobie z tymi mankamentami.

Z pomocą kwasu hialuronowego można podnieść kąciki ust, aby twarz nabrała bardziej przyjaznego wyglądu, zmienić kształt buzi, spłycić występujące na cerze blizny i zmarszczki oraz powiększyć usta. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Jego cena wynosi przeważnie kilka tysięcy złotych.

Zabieg nr 3 – mezoterapia

Ostatni z tych popularniejszych zabiegów dedykowany jest kobietom, które nie chcą bardziej ingerować w skórę swojej twarzy, ale pragną ją po prostu dogłębnie odżywić i zadziałać na jej zewnętrzny wygląd. Mezoterapia pozwala na uzyskanie właśnie takich efektów.

Medycyna estetyczna polubiła się z mezoterapią, gdyż akurat ten zabieg wykazuje się jednocześnie działaniem typowo upiększającym oraz leczniczym. Pozwala na wprowadzenie pod skórę wartościowych substancji odżywczych i minerałów. Dbają one o ciało od wewnątrz, przyspieszając jego regenerację.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *