Jaki będzie odpowiedni brodzik?

Kabina prysznicowa może być zamontowana na brodziku o różnej wysokości. Warto mieć to na uwadze przy wyborze, aby jak najlepiej dopasować konkretny model do swoich potrzeb. W sprzedaży znajdują się brodziki płaskie, głębokie. Mogą być wykonane z rozmaitych materiałów i mieć różne kształty.

Jakiej wysokości może być brodzik prysznicowy?

Kabina prysznicowa na płaskim brodziku to nowoczesne rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób. Na jego korzyść przemawia estetykę i wygoda użytkowania. Łatwe wychodzenie i wchodzenie stanowi ogromne udogodnienie, szczególnie dla osób starszych i niepełnosprawnych. Zmniejsza się drastycznie ryzyko upadku.

O poślizgnięcie się nietrudno przy wysokim brodziku. Modele płaskie zapewniają wysoki komfort podczas brania kąpieli. Kolejnym plusem będzie łatwe utrzymanie ich w czystości. Trzeba jednak liczyć się z tym, że kabiny prysznicowe z płaskim brodzikiem wymagają specjalnej instalacji.

Na jaki zdecydować się brodzik do prysznica?

Kabiny prysznicowe osadzone na głębokim brodziku mogą zastępować wannę. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się w przypadku domu z małymi dziećmi. Wybór jest obecnie ogromny. Głębokie brodziki mogą mieć przeróżne wysokości. Dużym udogodnieniem jest także wyprofilowane siedzenie, co przekłada się na wysoki komfort.

Na korzyść głębokiego brodzika przemawia również prosty montaż. Nie wymaga żadnej specjalnej instalacji. Oczywiście trzeba pamiętać też o pewnych wadach. Brodziki prysznicowe głębokie nie są dobrym rozwiązaniem dla osób starszych i niepełnosprawnych. Trudno się z nich wychodzi i wchodzi.

Jaki kupić brodzik prysznicowy?

Na estetykę kabiny prysznicowej i brodzika duży wpływ ma materiał, z których zostały wykonane. Jeśli ktoś stawia na nowoczesność i elegancję, to świetną opcją będzie konglomerat. Wykonany z niego brodzik jest niezwykle trwały, odporny na uszkodzenia.

Można liczyć na wysoką jakość wykonania. Wspaniale sprawdza się także brodzik ceramiczny, łatwy w utrzymaniu czystości, odporny na zarysowania, stabilny i wytrzymały. Można wybrać lekki model akrylowy z dobrymi właściwościami izolacyjnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *