AlcoBlow – nowoczesny alkomat bezustnikowy

Obecnie kontrole na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu nie dotyczą jedynie kierowców. Obok służb mundurowych alkomaty są z powodzeniem wykorzystywane przez przedsiębiorców, działających m.in. w branży transportowej, budowlanej, czy też medycznej. Bezpieczeństwo w czasie prowadzenia pojazdów, jak również w trakcie pracy, np. przy taśmach produkcyjnych jest bardzo ważne, a nietrzeźwy kierowca i pracownik stwarzają realne zagrożenie nie tylko dla siebie. Stąd potrzeba stosowania alkomatów, jednak musi się to odbywać zgodnie z przepisami.

„Świeczki”, czyli przesiewowe alkomaty AlcoBlow

AlcoBlow alkomat bezustnikowy ze względu na swoją budowę i sposób użycia jest bardzo często określany mianem „świeczki”. Jest to urządzenie bardzo proste w użyciu. Test na obecność alkoholu lub jego brak trwa około 5 sekund i wymaga jedynie silnego wdmuchiwania powietrza do urządzenia. Badanie odbywa się bezdotykowo ze strony osoby kontrolowanej. Ponadto AlcoBlow posiada funkcję Passive, która umożliwia sprawdzenie obecności alkoholu w wydychanym powietrzu u osoby agresywnej, niezgadzającej się na przeprowadzenie testu, a nawet nieprzytomnej. Tryb Passive jest przydatny również w wypadku kontroli pojemników, co do których zachodzi podejrzenie, że są wypełnione nielegalnym alkoholem. Opcja ta jest szczególnie wykorzystywana przez służby celne w trakcie poszukiwań przemycanych przez granicę trunków.

Alcoblow cena urządzenia i eksploatacji

Alcoblow cena sprzętu mieści się w granicach 1400 – 1500 zł. Każda „świeczka” potrzebuje do pracy czterech baterii AA, dzięki którym jest w stanie wykonać 5000 pomiarów. Jak sama nazwa wskazuje AlcoBlow alkomat bezustnikowy nie wymaga stosowania wymiennych ustników, dzięki czemu spadają koszty jego użytkowania. Warto również wspomnieć, że alkomat zakupiony „na firmę” można wliczyć w koszty przychodu, jednak tylko w miesiącu jego zakupu i oddania do użytku firmowego.

Bezustnikowe alkomaty AlcoBlow służą do badań przesiewowych, a wyniki, jakie podają nie mogą być podstawą do wymierzenia kary. „Świeczki” wskazują na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu, lub jej brak, nie pokazują ilości promili. Kierowca, u której wykryto alkohol jest kierowany na badanie tradycyjnym alkomatem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://alko-maty.pl/alcoblow-alkomat-bezustnikowy-z-pokrowcem-promocja-gratis.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *