Z jakiego materiału pokrowce na fotele samochodowe?

Profesjonalne pokrowce na fotele samochodowe spełniać będą swoje podstawowe zadania tylko wtedy, gdy wykonane będą z odpowiednich materiałów. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo z jakich materiałów najczęściej produkuje się pokrowce na fotele i jakie są ich kluczowe atuty.

Pokrowce skórzane

Dla większości kierowców najlepszym wyborem są oczywiście skórzane pokrowce na fotele samochodowe, które w swojej klasie nie mają sobie równych. Ich jedyną wadą jest tak naprawdę dość wysoka cena, dlatego też nie każdy może pozwolić sobie na ich zakup. Nieco tańszym rozwiązaniem jest oczywiście skóra ekologiczna, która do złudzenia przypomina naturalną skórę.

Olbrzymim atutem skórzanych pokrowców jest to, że zapewniają one idealne dopasować do fotela. Jest to najlepszy wybór dla kierowców, którzy raz na zawsze chcą zapomnieć o ześlizgującym się oparciu. Pokrowce tego typu doceniane są także ze względu na swoje niesamowite walory estetyczne. Warto wspomnieć także o tym, że skóra naturalna nie nagrzewa się w upalne dni.

Pokrowce z weluru i skóry owczej

Wśród kierowców bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się pokrowce na fotele samochodowe wykonane w całości z weluru. Materiał ten prezentuje się bardzo okazale i co najważniejsze może pochwalić się duża wytrzymałością i wysoką elastycznością.

Jednym z najdroższych surowców z którego produkuje się pokrowce na fotele samochodowe jest skóra owcza. Największą zaletą pokrowców tego typu jest duża miękkość. Pokrowce wykonane z tego rewelacyjnego materiału nawet podczas bardzo mroźnej zimy pozwolą utrzymać stałą temperaturę.

Nowoczesne pokrowce w poliestru i zamszu

W ostatnim czasie coraz większą popularność zyskują także pokrowce z poliestru, które błyskawicznie znikają z półek sklepowych. Ich olbrzymia popularność wynika przede wszystkim z bardzo atrakcyjnej ceny. Godny polecenia jest niesamowity materiał o nazwie host. Mowa tutaj oczywiście o połączeniu poliestru z naturalną bawełną. To właśnie z tego materiału produkuje się większość pokrowców uniwersalnych.

Bardzo dużą wytrzymałością mechaniczną mogą pochwalić się także pokrowce z zamszu. Są one bardzo przyjemne w dotyku i znacząco podnoszą komfort podczas jazdy. Pamiętać należy o tym, że estetyka zamszowych pokrowców może pozostawiać wiele do życzenia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Specjal

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *