Wszystko na temat programu Solidworks

Solidworks to program, który służy do projektowania 3d. Jest to jeden z najpopularniejszych programów, z których korzystają firmy małe, średnie, a także duże korporacje. Główną zaletą Solidworks jest to, że jest on prosty w obsłudze, szybko się można go nauczyć i bez problemów wdrożyć w przedsiębiorstwie. Występuje w trzech pakietach: Standard, Professional, a także Premium.

Podstawowa wersja Solidworks online – co trzeba o niej wiedzieć?

Solidworks Standard jest podstawową wersją tego oprogramowania. Przeznaczona jest ona przede wszystkim dla firm projektowych i produkcyjnych, którym potrzeba podstawowych narzędzi do projektowania konstrukcji, mechanizmów, pojazdów, części zapasowych, narzędzi, a nawet mebli. Program ten zawiera funkcje takie, jak możliwość rysowania części i złożeń w 3D. Można tworzyć w nim również dokumentację w 2D oraz modelować powierzchniowo i bryłowo. W wersji standardowej dostępne są również narzędzia przeznaczone do projektowania konstrukcji spawanych, form wtryskowych i arkuszy blach.

Jak działa Solidworks Professional?

Solidworks Professional to licencja, która daje możliwość zarządzania danymi produktu, aby bezpiecznie przechowywać informacje o projekcie, a także śledzić wszystkie zmiany. Program ten skierowany jest do małych zespołów projektowych, które pracują w jednej lokalizacji.

Jak korzystać z tego oprogramowania?

Jeśli chodzi o Solidworks cena nie jest wygórowana. Kupując to oprogramowanie nie należy obawiać się, że praca na nim sprawi problemy. Do każdej licencji dołączony jest samouczek, który wprowadzi w interfejs programu oraz w projektowanie bryłowe i powierzchniowe. Przed zakupem można program przetestować i to całkowicie za darmo, wystarczy zgłosić się do dystrybutora, lub do producenta. Okres próbny trwa aż trzydzieści dni. Program do przetestowania jest oryginalny i zawiera wszelkie niezbędne funkcje.Program Solidworks stanowi jedną trzecią wszystkich licencji komercyjnych spośród dostępnych programów CAD 3D. Użytkownicy oprogramowania Solidworks online mogą korzystać z niego zarówno w domu, jak i w biurze. Licencja przeznaczona jest dla pojedynczego użytkownika. Funkcja aktywacji umożliwia zainstalowanie takiego oprogramowania na dowolnej liczbie komputerów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *