Technologia w służbie kominiarzy

Zawód kominiarza wielu osobom może kojarzyć się z zapomnianym reliktem przeszłości. Tymczasem usługi kominiarskie są cenione, a zapotrzebowanie na nie jest niezwykle duże. Często są to firmy rodzinne, które wykonują ten zawód o wielu pokoleń. Warto jednak zaznaczyć, że już od dawna kominiarze w swoim zawodzie wykorzystują liczne zdobycze technologii, co czyni ich pracę efektywniejszą i ciekawszą.

Współczesne usługi kominiarskie

Odbiorcy usług kominiarskich to zwykle wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe, ich administratorzy orz indywidualni klienci. W przypadku tego typu usług, które koniec końców mogą decydować znacząco o naszym zdrowiu i życiu. Dlatego warto postawić na firmę z wieloletnim doświadczeniem wykorzystującą w swojej pracy najnowsze zdobycze techniki.

W ramach usług kominiarskich możemy oczekiwać tych najbardziej podstawowych i oczywistych, jak czyszczenie, udrażnianie oraz uszczelnianie przewodów kominowych. Dodatkowo możemy liczyć na profesjonalne ekspertyzy, uczestnictwo w odbiorze budynków, wystawianiu opinii do organów zewnętrznych, sprawdzanie szczelności instalacji, a także kamerowanie przewodów kominowych.

Kamera inspekcyjna

Kamerę inspekcyjną stosuje się do obserwacji przewodów kominowych od wewnątrz. W zależności od producenta i modelu możemy liczyć na dodatkowe, wbudowane w urządzenie udogodnienia. Wbudowane głowice obrotowe pomagają uzyskać pełen obraz wnętrza przewodu.

Wiele modelów wyposażonych jest również w nagrywarkę. Dzięki temu po zakończonej inspekcji film może zostać przekazany klientowi, wedle jego życzenia. Kamera inspekcyjna to obowiązkowy element przy wykonywaniu ekspertyz pod kątem szczelności lub drożności.

Zawód kominiarski

Kamera inspekcyjna to tylko jeden z przykładów współczesnej technologii stosowanej w zawodzie kominiarza. Dzięki zdobyczom technologicznym doświadczeni i profesjonalni kominiarze mogą dotrzeć bez problemu tam, gdzie nie sięga ludzkie oko i inne zmysły. Podnosi to znacząco zakres i jakość oferowanych przez nich usług.

Bardzo często zdarza się, że wykwalifikowani kominiarze z racji swoich umiejętności obsługi sprzętu, są zapraszani do współpracy przez innych fachowców z branży usługowej i budowlanej. Często pomagają przy inspekcjach kanałów ciepłowniczych, rurach i innych trudno dostępnych miejscach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Pascal Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *