Samoobrona – broń bez zezwolenia

W dzisiejszych czasach samoobrona jest wyjątkowo ważna i warto dostatecznie o nią zadbać. Nie zawsze siła naszych własnych rąk będzie wystarczająca do walki z przeciwnikiem, dlatego warto wyposażyć się w legalną broń, niewymagającą zezwolenia, do jakiej zaliczyć można niektóre paralizatory oraz miotacze gazu. Zapraszamy do lektury!

Paralizatory

Paralizatory to bardzo skuteczna oraz praktyczna broń, której użycie nie ma na celu zabicia przeciwnika ani spowodowania u niego trwałego uszczerbku na zdrowiu. Jest więc ona idealna do chwilowego odwrócenia uwagi osoby, która nas zaatakowała i dania nam czasu na ucieczkę. Skuteczność paralizatorów jest w dużej mierze uzależniona od ilości tkanki tłuszczowej danej osoby oraz grubości jego ubrań.

Paralizator bez zezwolenia

Art. 11. Ustawy o broni i amunicji szczegółowo wymienia rodzaje broni, które nie wymagają posiadania stosownego pozwolenia. Wśród nich możemy znaleźć paralizatory o wartości prądu, która nie będzie przekraczała 10 miliamperów (mA). Spokojnie więc możemy udać się do sklepu z militariami lub sklepu internetowego zajmującego się sprzedażą podobnych artykułów i zamówić paralizator spełniający dane kryteria. Paralizator bez zezwolenia z pewnością będzie w stanie powstrzymać naszego przeciwnika w o wiele mniejszym stopniu, jednak i tak na tyle by dać nam cenny czas na ucieczkę. Warto pamiętać, by stosować broń w formie paralizatora jedynie w celach obrony.

Paralizatory na odległość

Paralizatory dzielą się na tradycyjne, wymagające kontaktu fizycznego z przeciwnikiem oraz takie, które działają na odległość. Paralizatory na odległość produkowane są przez fimrę Taser, której zawdzięczają swoją nazwę o takim samym brzmieniu. Mają one zasięg nawet do 5 metrów. Są one jednak o wiele większe niż paralizatory kontaktowe, co sprawia, że dużo trudniejsze staje się noszenie ich przy sobie, tak by były one niewidoczne dla przeciwnika. Z wyglądu przypominają one nieco pistolety na wodę, co dodatkowo psuje element zaskoczenia, który często bywa kluczowy w ataku.

Miotacze gazu

Miotacze gazu w języku potocznym często określane są mianem gazy pieprzowych. Jest to również broń niewymagająca zezwolenia i jest chyba najbardziej powszechnym sprzętem tego typu. Z powodów swoich niewielkich rozmiarów bardzo łatwo mieć ją zawsze przy sobie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *