Kupno, adopcja psa

Pies to czworonożny przyjaciel, którego posiadanie wiąże się z szeregiem obowiązków, ale też daje radość z posiadania towarzystwa w postaci kompana, który może nie mówi, ale jego obecność w domu jest nie do przegapienia. Kiedy już zdecydujemy się na posiadanie pupila, pozostaje już tylko pytanie skąd wziąć psa.

Skąd wziąć psa? Psy na sprzedaż

Takie pytanie może pojawić się w głowie osób, które nie wiedzą, czy postawić na darmowe i wielkoduszne rozwiązanie, jakim jest wzięcie psa ze schroniska, czy też może zapłacić za psa rasowego z hodowli. Do tych propozycji dochodzi też opcja, by za darmo bądź też za niewielką opłatą wziąć psa od ludzi, którzy akurat mieli sukę i z tego powodu mają kilka małych szczeniaków, które muszą znaleźć nowy dom. W takich przypadkach można trafić na ogłoszenia typu „sprzedam psa„.

Kupie psa

Dostępnych propozycji jak widać jest kilka. Kolejną opcją, która nie cieszy się może znaczącą popularnością, są ogłoszenia w stylu „kupie psa”. Takie ogłoszenia można dodać do internetu na jakąś stronę, która zajmuje się nowinkami ze świata zwierzęcego czy po prostu pośredniczy w swego rodzaju transakcjach między osobami szukającymi psa, a tymi chcącymi psa oddać.

W takim ogłoszeniu można zawrzeć informację o preferowanej płci psa, wieku, jeżeli chcemy zaadoptować psa już dorosłego, którego właściciele z różnych powodów nie mogą się nim dalej zajmować. W ogłoszeniu można też podać preferowaną lokalizację odbioru psa bądź umówić się, że za przewóz psa odpowiada obecny właściciel. Może to być korzystna opcja w sytuacji, kiedy właścicielom zależy na znalezieniu jak najlepszego domu dla pupila, a osoba chcąca psa przygarnąć nie ma samochodu, którym mogłaby psa odebrać.

Psy na sprzedaż

W przypadku zainteresowaniem ogłoszeniami typu „sprzedam psa” warto nawiązać z właścicielem kontakt w celu ustalenia, czy szczeniaki były szczepione, w jakim obecnie są wieku, kiedy byłaby możliwość odebrania takiego psa. Odbieranie zbyt małych psów, które nie umieją jeszcze samodzielnie jeść karmy, może nie być dobrym pomysłem. Warto więc zapytać o takie szczegóły z wyprzedzeniem i zaoszczędzić sobie i zwierzęciu ewentualnego stresu.

Przed przywiezieniem psa do domu, warto mieć już z wyprzedzeniem naszykowane niezbędne elementy, takie jak smycz do wyprowadzania na spacer, miski na wodę oraz pokarm, zabawki, którymi zwierzak będzie mógł się bawić. Jeśli bierzemy małego psa, warto mieć w pogotowiu maty, na wypadek gdyby to właśnie na nich pies był nauczony wypróżniania się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *