Palety drewniane

Mimo faktu, ze pomału stają się coraz bardziej popularne palety wyprodukowane z tworzywa sztucznego, wciąż popularne są palety drewniane. Produkcja tych palet wciąż trwa a wielu spedytorów, kurierów i różnego rodzaju producentów używa ich do przewozu towarów. W Polsce, jak i w całej Europie, najbardziej popularna i rozpowszechniona jest europaleta.

Palety znane od lat

Palety popularne były od zawsze ze względu na swoją prostą konstrukcję. Już dawno temu wyprzedziły skrzynie i beczki i stały się skuteczną i bezpieczną formą transportowania towarów. Każdy producent palet stara się by jego palety były wykonane jak najlepiej. Biznes ten jest bardzo prosty, palety można wykonywać nawet samodzielnie, jednak należy pamiętać o tym, że wyprodukowane palety powinny być bezpieczne dla przewożonych towarów jak również powinny pozwalać na pełne wykorzystanie miejsca w danym transporcie. Produkcja palet nie wy,aga większych nakładów pracy czy jakichkolwiek specjalistycznych maszyn. Palety produkuje się z drewna, metalu i wspomnianego już, tworzywa sztucznego.

Dlaczego palety są tak popularne?

Z pomocą palet można w bardzo prosty sposób i bardzo szybko dokonać przeładunku czy załadunku. Razem z paletą przeładowuje się cały towar na niej umieszczony. Ta łatwość i owa prostota spowodowały, że palety używane są w wielu miejscach i przy wielu załadunkach czy rozładunkach.Przez to, że palety są zaprojektowane tak, że istnieje duży odstęp pomiędzy ich dolną i górną częścią, można z łatwością włożyć w paletę kolce od wózków widłowych i przetransportować całą paletę z zawartością.

Europalety

Produkcja palet drewnianych obejmuje także produkcję europalet. Tego rodzaju palety są standardowe w Unii Europejskiej. Mają swoje specjalne wymiary i dla przykładu wysokość europalety wynosi 145 mm.Szerokość i długość tego rodzaju palety to 1200 x 800 mm, jej waga wynosi 25, 8 kg a jej nośność maksymalna to 1500 kg. Ponadto europaleta bywa też określana mianem palety czterowejściowej. Tego typu paleta jest standardowa i pod jej wymiary zawsze projektuje się magazyny jak również wszystkie przestrzenie transportowe.Producent palet musi dokładnie uwzględnić wysokość europalety, jej wymiary i standardy. Ta paleta nie może w niczym od siebie nawzajem odstępować. Otrzymuje ona specjalny certyfikat i musi podlegać danym normom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *