Jakie są rodzaje desek do prasowania?

Każdą czynność da się przeprowadzić łatwiej, szybciej i efektywniej, jeżeli tylko dysponuje się odpowiednim sprzętem. Ta zasada działa nawet w przypadku aktywności tak trywialnej jak prasowanie.

Trywialnej zresztą tylko z pozoru, bo gdy mowa o prasowaniu na większą skalę i w profesjonalnych warunkach, tym bardziej wypadałoby zaopatrzyć się w specjalistyczny sprzęt w stylu stołów prasowalniczych, wytwornic pary i podobnych urządzeń.

Podstawowe deski klasyczne

W domowych warunkach najczęściej używane są jednak standardowe deski klasyczne. Na solidnym i regulowanym stelażu umieszcza się blat (zaokrąglony z jednej strony), który następnie jest pokrywany specjalnym gładkim pokrowcem, umożliwiającym bezproblemowe ułożenie elementu do prasowania.

Nawet te najbardziej podstawowe deski mogą zawierać dodatkowe elementy usprawniające i ułatwiające prasowanie. Przydatnym gadżetem będzie specjalny otwór, w którym umieszcza się nagrzane żelazko, aby szybko i sprawnie po nie sięgać i nie musieć zastanawiać się nad tym, gdzie je odłożyć. Z kolei prasulce są takimi mini deseczkami wbudowanymi w główną deskę, na których prasuje się kieszonki, mankiety i inne drobne elementy ubrań oraz akcesoria.

Nowoczesne deski elektryczne

Najbardziej nowoczesne są oczywiście Stoły prasowalnicze, ale czymś pomiędzy tymi stołami a deskami klasycznymi będą deski elektryczne. Warto wiedzieć, że czasami nazywa się je również stacjami prasowania albo prasowalnicami. To, co je wyróżnia, to zintegrowany z ich budową przedłużacz, dzięki któremu deski elektryczne nie potrzebują dostępu do kontaktu, dlatego sprawdzają się w każdych warunkach i pozwalają na swobodne prasowanie ubrań nawet z dala od źródła prądu.

Profesjonalne stoły prasowalnicze

Deski elektryczne występują w wersji profesjonalnej, dlatego trafiają nie tylko do zwykłych domów i mieszkań, ale i szwalni, zakładów krawieckich, pracowni projektanckich, a nawet całych zakładów produkcyjnych i fabryk. Jeszcze częściej od nich w tego typu miejscach wykorzystuje się jednak specjalistyczne stoły prasowalnicze.

Stoły to wysoce nowoczesne i rozwinięte technologicznie urządzenia, przeznaczone już wyłącznie do użytku profesjonalnego. Bez nich zakłady i fabryki na pewno nie radziłyby sobie aż tak dobrze z wydajnym, szybkim i efektywnym prasowaniem dużych ilości materiałów lub odzieży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *