Dlaczego warto zaopatrzyć się w klej UV?

Należy mieć świadomość, że z roku na rok w coraz większej liczbie branż stosowany jest klej UV. Nie wszyscy jednak wiedzą, dlaczego warto podjąć decyzję o zaopatrzeniu się we wspomniany rodzaj kleju. Czym dokładnie wyróżnia się ten produkt?

Co warto wiedzieć o kleju UV?

Warto wiedzieć, że przezroczysty klej uv przeznaczony jest przede wszystkim do klejenia zarówno tworzyw sztucznych PVC, jak i PW, ABS, PMMA czy szkła. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że omawiany rodzaj kleju jest utwardzany dzięki promieniom UV.

Godny uwagi jest również fakt, że długość wiązania tego produktu będzie uzależniona przede wszystkim od właściwego dobrania natężenia, a także długości promieni wspomnianej lampy UV. Trzeba także zaznaczyć, że klej będzie w stanie związać jedną z klejonych powierzchni tylko wtedy, jeżeli będzie ona przezroczysta.

Dlaczego klej uv z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością?

Należy mieć świadomość, że kleje uv cieszą się coraz większym zainteresowaniem przede wszystkim ze względu na estetykę oraz szybkość w kwestii łączenia. Warto również wiedzieć, że czas utwardzenia przeważnie wynosi od 5 do 30 sekund. Można wtedy uzyskać wytrzymałość od 80 do 90% wytrzymałości końcowej.

Ponadto bardzo istotnym faktem przemawiającym za stosowaniem tego rodzaju klejów jest wygoda. Do utwardzenia dochodzi bowiem dopiero po naświetleniu. W ten sposób użytkownik ma możliwość na spokojne pozycjonowanie wybranych materiałów.

Jakie jest zastosowanie klejów uv?

Warto wiedzieć, że produkt stosowany jest przede wszystkim w branży motoryzacyjnej. Doskonałym przykładem może być naprawa pękniętych szyb kempingowych z pmma. Produkt można także bez żadnego problemu wykorzystać w branży reklamowej. Klej jest w stanie bez żadnego problemu utwardzić elementy z plexi.

Oczywiście kleje uv znalazły także bardzo szerokie zastosowanie w przemyśle. Możliwe jest naprawianie pękniętych szyb w osłonach poszczególnych maszyn. Z kolei osoby pracujące na co dzień w branży zdobniczej mogą np. kleić litery z plexi.

Jakie kwestie należy uwzględnić przed podjęciem decyzji o zakupie?

Rekomendowane jest przede wszystkim sugerowanie stosunkiem jakości produktu do oferowanej za niego ceny. Warto zaopatrywać się produkt tylko u renomowanych i znanych producentów lub rekomendowanych przez nich sklepach.

Trzeba również pamiętać, aby kupować produkty ze średniej półki cenowej. Nie jest zalecane przepłacanie, a także kupowanie klejów bardzo niskiej jakości. Warto bardzo dokładnie przeanalizować oferty poszczególnych producentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *