Ciekawe materiały wykończeniowe

Bardzo dużą popularnością, cieszy się obecnie żywica epoksydowa przezroczysta. To niezwykły produkt, który ma bardzo ciekawe zastosowanie. Wykorzystuje się go na przykład do tworzenia dekoracji i biżuterii, ponadto jest coraz częściej wykorzystywany do wykańczania podłóg i innych elementów użytkowych w domu.

Podłoga jak marzenie

Najbardziej popularną formą wykorzystania żywicy epoksydowej przezroczystej jest wykonanie z niej podłogi użytkowej. Takie podłogi znajdą zastosowanie w prywatnych domach i w miejscach użyteczności publicznej.

Podłoga z żywicy dosłownie zapiera dech w piersiach. Jej powierzchnia jest idealnie gładka i lśniąca, ma powierzchnię lustrzaną. Do tego można ona być wykończona w dowolny sposób, może być jedno lub wielokolorowa, może też przedstawiać grafikę czy napisy.

Z czystym sumieniem można stwierdzić, że taka podłoga każdego zachwyci. Mocno się ona różni od tradycyjnej podłogi panelowej czy wykończonej płytkami podłogowymi. Do tego jest bardzo solidna, trwała i odporna na uszkodzenia.

Elegancka biżuteria Hand Made

Ciekawy zastosowaniem żywicy epoksydowej przezroczystej, jest także tworzenie z niej biżuterii. Coraz więcej osób decyduje się na Hand Made, czyli własnoręczne tworzenie biżuterii. Żywica epoksydowa przezroczysta jest przy tym bardzo przydatna.

Żywica epoksydowa przezroczysta, jak sama nazwa wskazuje jest bezbarwna. Dzięki temu można nią łączyć ze sobą różne elementy biżuterii w sposób niezauważalny. Łączenie to będzie trwałe i mocne.

Ciekawą opcją jest jednak także to, że żywicę tę można zabarwić specjalną farbą. W ten sposób z takiej kolorowej żywicy, można stworzyć ciekawe dekoracje o niespotykanych kształtach. Z pewnością taka biżuteria będzie przykuwać uwagę.

Inne zastosowanie żywicy epoksydowej przezroczystej

Żywica epoksydowa ma też wiele innych zastosowań, na przykład w przemyśle czy w motoryzacji. Najczęściej jednak jest używana do zabezpieczenia różnych powierzchni użytkowych przed zbyt szybkim zniszczeniem.

Często wykorzystuje się ją do zabezpieczania blatu kuchennego. Powłoka z żywicy epoksydowej jest zupełnie niewidoczna a skutecznie chroni ona blat przed zarysowaniem, odparzeniem, zabrudzeniem.

Tak wykończony blat łatwo można utrzymać w czystości. Do tego bardzo elegancko się prezentuje przez cały czas. Jeśli ktoś lubi efektowne wykończenia może się zdecydować na żywicę barwioną, która zapewni ciekawy efekt kolorystyczny blatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *