Wynajem pokoi przez studentów

Studenci już na wakacjach muszą pomyśleć, gdzie będą mieszkać w nowym roku akademickim. Część wybiera akademik, jednak świetną alternatywą dla niego jest wynajem pokoju. Zatem na co zwracać uwagę przed podpisaniem umowy? Czy warto zamieszkać ze znajomymi?

Mieszkanie z przyjaciółmi

Wynajem pokoi w okresie wakacji cieszy się dużą popularnością. Osoby szukające pokoju mogą przebierać w ogłoszeniach. Można też samemu zamieścić ogłoszenie w dziale „szukam pokoju”. Zanim zdecydujemy się na wybór odpowiedniego dla nas pokoju, warto zastanowić się z kim chcemy mieszkać – z przyjaciółmi czy z nieznajomymi. Jedna i druga opcja ma swoje plusy i minusy. Mieszkając ze znajomymi nie będziemy czuć skrępowania już pierwszego dnia. Niektóre zachowania znajomych będą nam już znane – będziemy wiedzieć czego się spodziewać. Jednak jeżeli wspólne mieszkanie okaże się klapą to wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo, że i przyjaźń na tym ucierpi. Mieszkając ze znajomymi zamykamy się też nieco na poznanie nowych ludzi. Natomiast wynajmując mieszkanie z osobami, których nie znamy, mamy szanse na zawarcie nowych przyjaźni. Często też z osobami, których wcześniej nie znaliśmy jest się łatwiej porozumieć, jeżeli chodzi o sprzątanie, zakupy, itd. Również mieszkając z nowymi osobami można stworzyć świetną paczkę przyjaciół.

Jka szukać ogłoszeń?

Najwięcej ogłoszeń o wynajem pokoi pojawia się w internecie – zarówno na stronach danego miasta, jak i w mediach społecznościowych. Zazwyczaj nie warto odpowiadać na ogłoszenie, które nie mają zdjęć. W dzisiejszych czasach nie jest problemem zrobienie kilku zdjęć mieszkania nawet telefonem komórkowym. Mieszkania bez zdjęć często są w opłakanym stanie. Jeżeli szukamy ofert na stronie danego miasta, to warto zawęzić poszukiwania i ustawić w wyszukiwarce, np. wynajmę pokój jednoosobowy. Dzięki temu nie będziemy musieli przeglądać setek ogłoszeń „wynajmę pokój dwuosobowy”. Możemy także wpisać lokalizację jaka nas interesuje. Oszczędzimy sobie wtedy czas na dzwonienie na oferty z drugiego końca miasta. Możemy także sami napisać ogłoszenie: szukam pokoju dla studenta… Wtedy to właściciele mieszkań sami się do nas odezwą z konkretną ofertą. Warto także zajrzeć do lokalnej pracy oraz na tablice ogłoszeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *