Wczasy z psem – jak to dobrze zaplanować

Dokąd wybrać się z pupilem na urlop? Taką podróż zdecydowanie warto zacząć wcześniej planować i przede wszystkim wziąć pod uwagę nie tylko swoje upodobania i preferencje, ale również swojego pieska. W innym wypadku Twój wymarzony urlop może okazać się dla niego prawdziwą udręką.

Miejsce urlopu

Na pewno kluczową rolę odgrywa w planowaniu urlopu z psem miejsce, w które zamierzamy się udać. Tutaj warto kierować się charakterem naszego pupila. Jeśli nie przepada on za ludźmi, to wczasy nad morzem z psem w okresie, gdy jest tam najwięcej turystów, na pewno nie wyjdzie mu na dobre. Zdecydowanie lepiej wybrać zimę, gdy plaża i promenada są wyludnione.

Podobnie ma się sprawa z górami. Ośrodki narciarskie w środku zimy są wprost oblężone przez turystów w różnym przedziale wiekowym, zupełnie jak Wczasy nad morzem z psem w lipcu czy sierpniu. Lepiej więc wybrać bardziej odludne miejsca, gdzie psiak będzie mógł się wybiegać.

Zakwaterowanie dla Ciebie i psa

Konieczne jest również upewnienie się, że ośrodek, w którym będziemy przebywać, honoruje gości z czworonożnymi towarzyszami. Bardzo często się zdarza, że nie jest to w ogóle możliwe, więc o tym należy przekonać się wcześniej, aby wczasy nad morzem z psem nie skończyły się przykrą niespodzianką. Wystarczy takie pytanie skierować do obsługi hotelu czy pensjonatu.

Poszukując odpowiedniego hotelu dla siebie i czworonoga warto zaczerpnąć informacji od znajomych, którzy już w danym miejscu byli wraz z psem. Wtedy mamy wiadomości z pierwszej ręki, czy wybrane miejsce będzie nam odpowiadać jako wygodne lokum na czas urlopu dla nas i psa.

Twój pies trudno się adaptuje? – Znajdź dla niego hotel na czas urlopu

Psy, zupełnie jak ludzie, mają bardzo różne charaktery i czasami bardzo ciężko znoszą podróż. Zastanów się, czy może nie lepszym rozwiązaniem będzie poproszenie kogoś z rodziny o zaopiekowanie się nim.

Jeśli nie masz z kim pozostawić pupila, to zawsze można skorzystać z usługi, jaką jest hotel dla zwierzaków. Twój pies będzie miał fachową opiekę, a Ty super wczasy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *