Świnoujście apartamenty — gdzie szukać

Polskie wybrzeże zachwyca swoim urokiem. Długie piaszczyste plaże i piękne widoki przyciągają turystów z Polski i innych krajów. Jedną z najbardziej znanych miejscowości jest Świnoujście położone przy północno- zachodniej granicy Polski.

Świnoujście — krótki opis

„Kraina 44 wysp” tak określane jest Świnoujście, a wszystko przez to, że jako jedyne miasto w Polsce leży na kilkudziesięciu wyspach. Znane i zamieszkiwane są tylko trzy z nich — Wolin, Uznam oraz Karsibór.Największą z nich jest Wolin, to przemysłowa część miasta. Tam również znajdziemy najważniejsze węzły komunikacyjne.Najbardziej zaludniona częścią jest Uznam. Poza budynkami mieszkalnymi można tam znaleźć wiele baz noclegowych oraz kilka uzdrowisk.Ostatnia z zamieszkałych wysp — Karsibór jest najmniej znana i zaludniona. Nie odkryto jeszcze potencjału tego miejsca. To idealne miejsce na rozwój agroturystyki oraz sportów wodnych.

Świnoujście apartamenty — co przyciąga turystów?

W Świnoujściu nie można się nudzić. Niezależnie czy trwa sezon wakacyjny, czy jest zima.

Latem jak w każdej nadmorskiej miejscowości można korzystać z kąpieli morskich i słonecznych. Długie plaże zachęcają do spacerów, a ścieżki rowerowe przyciągają rowerzystów. Dzieci upodobały sobie wodne atrakcje oraz Park Linowy.Niezależnie od pory roku warto odwiedzić okoliczną latarnię morską. Podczas zimowych miesięcy można spacerować licznymi ścieżkami. Warto także zwiedzić wspomniane wyspy, które z pewnością zachwycą swoim urokiem.

Świnoujście apartamenty — gdzie szukać

Jako że Świnoujście jest popularną miejscowością z roku na rok przybywa tam baz noclegowych. Każdy turysta znajdzie cos dla siebie — hotel, apartament, pokój gościnny lub domek letniskowy.Główna baza noclegowa znajduje się w centrum miasta, tuż przy ulicy Wojska Polskiego i Parku Zdrojowym. Piękne apartamenty z widokiem na morze można znaleźć przy plaży. Tutaj trzeba się jednak liczyć z wysokimi cenami.Każdy turysta chcący odpocząć w Świnoujściu znajdzie coś dla siebie. Wystarczy wpisać odpowiednie parametry w wyszukiwarkę. W ten sposób znajdziemy pokoje, które będą nam najbardziej odpowiadać.Największą popularnością cieszą się apartamenty dwuosobowe, choć te dla rodzin z dziećmi także są poszukiwane. Wiele z nich jest w pelni wyposażonych dzieki czemu nie trzeba się martwić o żelazko czy inne niezbędne przedmioty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *