Jak przygotować się do wczasów z psem?

Na upragniony urlop czekają wszyscy, to czas odpoczynku po długim okresie pracy. Właściciele psów zastanawiają się, jak zorganizować wyjazd z ukochanym pupilem. Wbrew pozorom nie jest to trudne, ale trzeba się do tego dobrze przygotować.

Czy warto brać psa na wczasy?

Odpowiedź wydaje się oczywista, wczasy należą się także psu, tym bardziej że najczęściej rozłąka jest trudna zarówno dla właściciela, jak i dla psa. Psy wychowywane w mieście mają ograniczone możliwości do codziennej aktywności. Najczęściej jest to spacer do pobliskiego parku, w weekendy wyjazd za miasto. Dla psów, które są aktywne, to stanowczo za mało.

Wczasy z psem to doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu zarówno dla właściciela, jak i dla jego czworonożnego przyjaciela. Oczywiście do wyjazdu trzeba się odpowiednio przygotować.

Jak zaplanować wczasy z psem?

Kwestią podstawową jest wybranie odpowiedniego miejsca na wypoczynek. Generalnie nie ma z tym większych problemów, bo wielu właścicieli miejsc noclegowych oferuje możliwość zakwaterowania z psem. Warto jednak wybrać ofertę, która dodatkowo daje możliwość wypuszczenia psa na terenie zagrodzonym. Najczęściej takie możliwości oferują domki letniskowe.

Bardzo ważnym elementem planowania wczasów z psem jest podróż. Większość psów dobrze znosi podróż samochodem, podróż pociągiem lub samolotem może powodować dodatkowy stres.

Co zabrać na wczasy z psem?

Wybierając się na wczasy z psem właściciel musi pamiętać o zapewnieniu mu pełnego komfortu. W nowym otoczeniu pies może czuć się zagubiony oraz odczuwać różne lęki. Znacznie lepiej odnajdzie się dzięki swoim ulubionym zabawkom, misce oraz kocyku, na którym wypoczywa. Nie zajmują dużo miejsca w bagażniku, ale zdecydowanie poprawiają samopoczucie psa.

Obowiązkiem właściciela jest zabranie aktualnej książeczki szczepień psa, obroży, smyczy oraz kagańca. Pies w nowym otoczeniu może się czasami zgubić, dlatego przed wyjazdem należy go zachipować, co pozwoli szybciej go odnaleźć. Warto także do obroży przyczepić mu przypinkę z numerem telefonu właściciela.

Wczasy z psem to doskonały sposób na wspólne zabawy z wiernym przyjacielem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *