Wady i zalety butów na koturnie

Kobiety uwielbiają modne obuwie i chętnie kupują takie buty, które pięknie wyglądają, ale niekoniecznie są wygodne. Od pewnego czasu dużym zainteresowaniem cieszą się buty damskie na koturnie, więc warto dowiedzieć się więcej na ich temat.

Dlaczego kupujemy buty na koturnie?

Buty damskie na koturnie najczęściej kupowane są z bardzo oczywistego powodu. Dzięki nim kobieta staje się wyższa, a platformy wydają się znacznie wygodniejsze niż buty na wysokim obcasie. Dzisiaj można znaleźć naprawdę dobrze wyprofilowane buty na koturnie, które wyglądają elegancko. W przeszłości damskie buty na platformie wyglądały na bardziej wulgarne i ciężkie, ale i tak znalazły one wiele zwolenniczek.

Zalety butów na koturnie.

Główną zaletą damskich butów na koturnie jest to, że dodają one wzrostu i są zdecydowanie bardziej stabilniejsze od szpilek. W takich butach kobieta wygląda na wyższą, łydka staje się szczuplejsza, a pośladki się podnoszą. Buty damskie na koturnie posiadają więc takie same zalety jak buty na obcasie i sprawiają, że kobieta po prostu wygląda na bardziej atrakcyjną.

W przypadków butów na koturnie ciężar ciała jest rozłożony równomiernie. Dzięki temu wygodniej się chodzi, a nasze stawy nie są aż tak bardzo obciążone. Można powiedzieć, że wybranie butów na koturnie zamiast szpilek jest bezpieczniejsze dla naszych stóp.

Wady damskich butów na koturnie.

Obuwie na koturnie musi być naprawdę dobrze wyprofilowane, żeby chodzenie w nich było wygodne. Jednocześnie takie buty powinny wyglądać kobieco i trzeba przyznać, że czasami trudno osiągnąć taki efekt.

Największą wadą butów na koturnie jest to, iż wyglądają ciężko i nie pasują do eleganckich stylizacji. Chociaż trzeba przyznać, że to się powoli zmienia. Widać, iż współczesne damskie buty na koturnie są zdecydowanie bardziej delikatne niż w przeszłości i ich wygląd sprawia, iż bez problemu kobiety ubierają takie buty do letnich sukienek oraz na jakieś ważniejsze uroczystości. Wszystko zależy więc od tego jakie obuwie preferujemy.

Czy każdej kobiecie pasują buty na koturnie?

Dzisiaj jest bardzo duży wybór butów na platformie. Każdy producent ma swój styl i każda kobieta bez problemu powinna znaleźć dopasowane do siebie buty na koturnie. Nosić je może każdy. Ważne jest jednak to, żeby były odpowiednio dopasowane do naszej figury oraz stylu życia. Inne obuwie na koturnie wybierze bardzo chuda kobieta, a inne taka, która waży trochę więcej. To samo dotyczy wzrostu – wyższa kobieta raczej wybierze buty na niższym koturnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *