Drukarnia sublimacyjna

Sublimacja

Drukarnia sublimacyjna to miejsce gdzie wykonamy doskonałej jakości, wszelkiego rodzaju nadruki sublimacyjne. Ten rodzaj nadruku daje doskonały efekt i jest drukiem bardzo trwałym. Metody sublimacyjnej używa się coraz częściej i uważa się, że ten druk na tkaninach jest ekologiczny, trwały i przede wszystkim charakteryzuje się żywymi kolorami.

CO TO JEST SUBLIMACJA?

Sublimacja to inaczej technika druku cyfrowego, który przenosi się na inne powierzchnie. W tym przypadku popularny jest druk na tkaninach. Przy pomocy papieru transferowego, który najpierw zadrukowuje się, przenosi się druk na tkaninę. Do tego celu nie używa się tuszy, a barwników, a procesem sublimacji jest proces chemiczny.
Barwniki łączą się z włóknami poliestrowymi, dlatego barwiona tkanina nie powinna być bawełniana, może być pomieszana z poliestrem.

JAKA JEST SUBLIMACJA?

Nadruki sublimacyjne są długotrwałe, odporne na ścieranie i na pranie, doskonale dają sobie radę z promieniowaniem UV. Druk na tkaninach posiada bardzo żywe i mocne kolory. Wszelka grafika, nadrukowana tą metodą na tkaninach, jest wysokiej jakości. Ponieważ używa się tutaj barwników, które są ekologiczne, uważa się, że nadruki sublimacyjne to bardzo ekologiczna metoda druku.

WYKORZYSTYWANY SPRZĘT DO DRUKU SUBLIMACYJNEGO

Drukarnia sublimacyjna to miejsce, gdzie wykonuje się profesjonalnie wszelkiego rodzaju nadruki sublimacyjne. Używa się w tym celu nie tuszy, a barwników, ale w tym procesie, wykorzystuje się najczęściej drukarki atramentowe. Najbardziej sprawdzają się takie drukarki, które w procesie drukowania nie wykorzystują wysokiej temperatury.
Drukarki odpowiedniej wielkości potrafią tą metodą druku zadrukować całe ubrania lub wydrukować wielkie obrazy.
Obrazy drukowane metodą druku sublimacyjnego są bardzo często wieszane jako dekoracja w domach i mieszkaniach.
Do uzyskania odpowiedniego druku sublimacyjnego, w końcowym etapie wykorzystuje się specjalne termoprasy. Urządzenia te muszą utrzymywać stałą temperaturę w wysokości od 180 do 200 stopni Celsjusza.

PROCES SUBLIMACJI

Odpowiednio wykonany druk sublimacyjny to przede wszystkim:
– czas,
– temperatura,
– docisk.
Te trzy aspekty powodują, że nadruk na danej tkaninie lub na obrazie jest trwały i ma bardzo wysoką jakość.
Zastosowanie odpowiedniego czasu, odpowiedniej temperatury czy docisku zależy tu w dużej mierze od rodzaju tkaniny, którą chcemy zadrukować.
Jednak odpowiednie doświadczenie pracowników drukarni sublimacyjnej daje gwarancję jak najlepiej wykonanego nadruku.

Więcej na stronie: http://nadrukisublimacyjne.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *