Stosowanie perfum – kilka praktycznych porad

Chociaż używanie perfum wydaje się czymś prostym, wiele kobiet robi to nieprawidłowo. Spryskiwanie ciała w nieodpowiedni sposób może nie gwarantować trwałości aromatu, podobnie zresztą jak niewłaściwe przechowywanie produktu. Istnieją jednak pewne triki i zasady mówiące o tym, jak korzystać z ulubionego zapachu.

Odpowiednie nanoszenie perfum

Ogromne znaczenie dla efektów perfumowania ma sposób i miejsce nanoszenia zapachu. Warto zatem wiedzieć, które partie ciała są najbardziej odpowiednie do aplikacji produktu. Zdecydowany numer 1 to oczywiście nadgarstki, choćby z uwagi na temperaturę skóry w tym miejscu. Poza tym najpiękniejsze perfumy damskie doskonale działają po spryskaniu okolic dekoltu, uszu, skroni oraz zgięć kolan i łokci.

Perfumując ciało, nie należy pomijać również włosów, które długo utrzymują aromat. Produkt można zaaplikować bezpośrednio, ale polecana jest również opcja z wcześniejszym spryskaniem dłoni i wtarciem perfum w umyte uprzednio włosy. Oczywiście nie warto przesadzać z ilością, by zapach nie przytłaczał. Poza tym perfumy zawierają alkohol, który w nadmiarze może przesuszać włosy.

Utrwalanie zapachu

Niedbałe perfumowanie ciała to główna przyczyna szybkiego ulatniania się zapachu. Trzeba pamiętać, że skóra powinna zostać wcześniej przygotowana – przede wszystkim chodzi tu o jej nawilżenie. Suche ciało słabo utrzymuje zapach, dlatego idealną bazą pod najpiękniejsze perfumy damskie będzie balsam, serum lub krem. Dzięki temu olejki nie będą odparowywać zbyt szybko, a aromat będzie wyczuwalny znacznie dłużej.

Sporo firm produkujących perfumy oferuje również balsamy, płyny do kąpieli czy żele pod prysznic z tej samej linii zapachowej. Jeśli zatem istnieje taka możliwość, warto z niej skorzystać – ciało zostanie wówczas otulone ulubionym aromatem już na etapie mycia i nawilżania. W innym wypadku zalecane jest stosowanie balsamów bezwonnych. Również zwykła, niedroga i łatwo dostępna wazelina, wtarta w niektóre miejsca na skórze, może być dobrym utrwalaczem zapachu.

Warunki przechowywania

Ostatnia sprawą, którą warto poruszyć, jest przechowywanie perfum. Nawet drogie, dobre zapachy nie będą trwałe, jeśli na co dzień produkt narażony będzie na działanie niekorzystnych czynników, takich jak mocne światło, skrajne temperatury czy bardzo duża wilgotność. Warto więc pamiętać, by perfum nie stawiać w miejscach przesadnie ciepłych czy naświetlonych.

Na koniec warto wspomnieć o atomizerach. Miniaturowe flakoniki to opcja doskonała dla wszystkich tych, którzy nie chcą rozstawać się z ulubionym zapachem podczas wyjść z domu. Atomizer można z powodzeniem zmieścić nawet w małej torebce, zabierając go do pracy, w podróż czy na spotkanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *