Makijaż rzęs na różne okazje

W makijażu oka to właśnie one odgrywają kluczową rolę. Muszą być długie, gęste i intensywnie czarne, by spojrzenie nabrało głębi i wyrazistego wyglądu. Sztuczne rzęsy pomagają osiągnąć ten efekt. Zanim jednak się po nie sięgnie, warto wybrać ich odpowiedni rodzaj i przede wszystkim dopasować go do konkretnej okazji.

Rzęsy do noszenia na co dzień

Mimo iż mocny makijaż oka kojarzy się raczej z większymi wyjściami, sztuczne rzęsy spokojnie można też nosić na co dzień. W przypadku zwykłych okazji najlepiej sprawdzą się kępki włosków syntetycznych. Wyglądem imitują maleńkie wachlarzyki, które odkleja się od specjalnych pasków i następnie przykleja do powiek.

Kępki nie są aż tak efektowne i nie dają jakiegoś spektakularnego efektu, ale nie taka jest ich rola, gdyż stworzono je z myślą o makijażach dziennych. Ze względu na ich niewielki rozmiar i niską wagę są też wygodne w noszeniu.

Rzęsy do noszenia podczas specjalnych okazji

Przeważnie jednak na założenie sztucznych rzęs decydują się te kobiety, które przygotowują się do jakiegoś większego lub ważniejszego dla nich wyjścia. W tym momencie są one niemalże podstawą makijażu wieczorowego. Można spokojnie przykleić je samodzielnie, aby tylko z ich pomocą uzyskać spektakularny efekt. Czasem nawet cienie do powiek okazują się wtedy zbędne.

Ten typ „imprezowych” sztucznych rzęs nie nadaje się jednak kompletnie do noszenia na co dzień. Po włoskach widać bowiem wyraźnie, że nie są one naturalne. Wieczorową porą nie rzucają się jednak aż tak bardzo w oczy, zwłaszcza jeśli makijaż jest zgrany z wytworną suknią i elegancką biżuterią – wtedy wszystko do siebie idealnie pasuje.

Efekt sztucznych rzęs przy pomocy tradycyjnego makijażu

Podobny efekt jak za sprawą sztucznych rzęs można jednak uzyskać poprzez wykonanie klasycznego makijażu. Wystarczy wykorzystać w nim kilka trików. Dzięki nim rzęsy też staną się od razu atrakcyjniejsze i pięknie uzupełnią wieczorowy makijaż.

Najpierw warto zastosować zalotkę, która wyraźnie podkręci włoski. Następnie należy pokryć je solidną warstwą odżywki, by dopiero potem wytuszować je tuszem – dzięki temu dwukrotnie zwiększy się ich grubość. Rzęsy można też zagęścić poprzez narysowanie tuż przy nich cienkiej kreski czarnym eyelinerem. Takie triki warto stosować na co dzień.

Sztuczne rzęsy dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *