Jakich podziękowań promotorzy często mają dość?

Podziękowania dla promotora to stały element obrony. Często jednak promotorzy mówią już, że zdecydowanie mają dość standardowych prezentów. Jak wyglądają takie klasyczne podziękowania dla promotora i dlaczego warto ich czasem unikać?

1) kwiaty

Oczywiście zawsze dawane są kwiaty. Jednak wyobraźmy sobie, że w jednym dniu odbywają się 4 obrony. To oznacza przynajmniej cztery ogromne bukiety kwiatów, z którymi tak naprawdę dana osoba zupełnie nie ma co robić.

Co można kupić zamiast takich bukietów? Otóż lepszym pomysłem już jest zakup np. kwiatka w doniczce, żeby stał sobie w zakładzie. Albo może to być drzewko bonsai. Warto także zastanowić się nad zamianą kwiatka na coś zupełnie innego np. może na jakąś książkę?

2) pióra wieczne

Wielu wykładowców narzeka, że jako podziękowania dla promotora dostają oni pióra wieczne. Tymczasem, jak sama nazwa wskazuje, pióra wieczne raczej nie zużywają się po miesiącu i jedna osoba nie potrzebuje ich w ilości kilku sztuk, szczególnie jeśli nie lubi pisać piórem. Na co można zamienić takie prezent?

Otóż ciekawym pomysłem zamiast kolejnego pióra wiecznego będą jakieś ciekawe pomoce naukowe, które można wykorzystać na zajęciach. Świetnie też sprawdzi się jakaś książka, atlas itp.

3) słodycze i alkohol

Warto jeszcze wspomnieć o bardzo klasycznych prezentach, jakimi są słodycze i alkohol. Oczywiście, miło jest dostać jedno świetne wino i do tego pyszną bombonierkę. Jednak ponownie, jeśli takich obron jest w ciągu dnia kilka czy nawet kilkanaście, to nikt nie przeje takiej ogromnej ilości słodyczy, a kilkanaście butelek koniaku też nie jest specjalnie nikomu potrzebne. Jak to jednak można zastąpić? Czym?

Ponownie pojawia się pomysł jakiejś ciekawej książki. Dalej, warto także zastanowić się nad herbatkami albo dobrą kawą zamiast słodyczy – to w zasadzie się każdemu przydaje, Można także zamiast ogromnej bombonierki kupić coś malutkiego, ale naprawdę wyjątkowego, jak chociażby oryginalne belgijskie pralinki najwyższej jakości. Ciekawym pomysłem jest także zastąpienie słodyczy i alkoholu jakimiś przysmakami z całego świata do popróbowania.

Słowem, możliwości jest wiele. Wszystko zależy od tego, co lubią nasi promotorzy i co dla nich będzie miłe.

Podziękowania dla promotora dostępne są w ofercie Grawernia.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *