Jak wybrać idealne perfumy?

Wybór odpowiednich perfum wcale nie jest tak prosty, jak mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka. Zapach powinien jak najbardziej do nas pasować i nie przytłaczać chociażby naszego otoczenia. Jednak jak dobrać idealne perfumy dla kobiet?

Sprawdź nuty zapachowe

Przy wyborze perfum kluczowe są nuty zapachowe. To one w głównej mierze odpowiadają za to, czy aromat jest słodki, kwiatowy, orzeźwiający czy korzenny. Jednak na pierwszy rzut oka (szczególnie przy zakupach online) trudno jest ocenić, czy dane perfumy będą właśnie dla nas, ponieważ te „nuty” brzmią nieco tajemniczo.

Kiedy wąchamy perfumy po raz pierwszy, od razu wyczuwamy nutę głowy. Jest to aromat, który też najkrócej utrzymuje się na naszej skórze (szacuje się, że nuta głowy wyczuwalna jest około 30 minut). Kolejna jest nuta serca. Ten aromat będzie wyczuwalny już po 10 minutach od aplikacji perfum.

Najważniejsza jest nuta głębi. To właśnie tutaj objawia się magia perfum, gdyż dzięki tej nucie perfumy mogą w ciągu całego dnia zmieniać swoje oblicze. Nuta głębi miesza się z naszym naturalnym zapachem, tworząc indywidualną kompozycję.

Dopasuj perfumy do okoliczności

Każda fanka minimalistycznej toaletki zapewne posiada w swoich zbiorach jedną buteleczkę perfum. Jednak czy aby na pewno jest to dobre rozwiązanie?

Perfumy warto dopasować do okoliczności, tak samo jak ubiór czy makijaż. Przecież zupełnie inaczej ubieramy się chociażby do pracy, a jeszcze inaczej na randkę. Dokładnie tak samo jest z zapachami. Na co dzień doskonałe będą lekkie, niezobowiązujące aromaty. Jeśli pracujesz w biurze lub innych zamkniętych pomieszczeniach, bierz pod uwagę inne osoby – zbyt intensywne perfumy dla kobiet czy panów mogą okazać się zbyt duszące.

Jeśli jednak idziesz na jakieś spotkanie lub nawet randkę, możesz zaszaleć z nieco odważniejszymi zapachami. Przy takiej okazji jak spotkanie z ukochanym warto również wziąć pod uwagę jego preferencje.

Każdy z nas pachnie inaczej

Bardzo ważne jest to, aby dopasować perfumy przede wszystkim do własnego zapachu. Bywa to dosyć problematyczne i wybranie tego idealnego zapachu może okazać się czasochłonne.

Bierz pod uwagę to, że ulubione perfumy Twojej przyjaciółki mogą Ci się kompletnie nie sprawdzić. Nawet jeśli na kimś dane perfumy „leżą” doskonale, z naturalnym zapachem kolejnej osobie może to w ogóle nie zagrać. Warto pamiętać o nucie głębi – przecież rozwija się ona u każdego z osoba zupełnie inaczej, właśnie ze względu na nasz indywidualny zapach.

Fakt – wybór odpowiednich perfum nie jest prosty, ale jeśli już wybierzesz te idealne, na pewno oczarujesz nimi swoje otoczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *