Jak transportować owoce i warzywa?

Czerwone, soczyste jabłka, krucha sałata, dojrzałe pomidory – owoce i warzywa są bardzo delikatne i wrażliwe na warunki, w jakich są transportowane oraz przechowywane. Jak zadbać, by dotarły do odbiorcy w idealnym stanie?

Transport to wyzwanie

Owoce i warzywa są bardzo delikatne i wymagające. Ich transport musi odbywać się z zachowaniem dużego wyczucia i troski o towar. Warto pamiętać, że klient kupuje oczami i to wygląd towaru ma największe znaczenie w sprzedaży detalicznej.

Owoce i warzywa najwygodniej transportować w skrzynkach plastikowych składanych. Dzięki swojej budowie pomagają dostarczyć owoce i warzywa w nienaruszonym stanie. Skrzynka plastikowa składana ma jeszcze jedną, zasadnicza zaletę – jest dużo lżejsza od tradycyjnych skrzynek drewnianych przez co praca dostawców staje się lżejsza i dużo łatwiejsza.

Skrzynki składane pozwalają na mycie owoców, czy ich spryskiwanie nawet w czasie kolejnych etapów transportu. Jest to bardzo ważne dla warzyw liściastych. Sałata, buraki, czy rzodkiewka, które zostaną spryskane wyglądają zdrowo i świeżo. Skrzynki drewniane, które po nasiąknięciu wodą stawały się ciężkie uniemożliwiały ten rodzaj troski o warzywa.

Logistyka

Jednym z najważniejszych elementów transportu jest dbałość o dobre rozplanowanie załadunku i oszczędność miejsca. Skrzynka plastikowa składana ułatwia transport. Po wyładowaniu owoców, transport skrzyń może odbywać się gdy są one złożone. Jest to duża wygoda oraz oszczędność miejsca.

Produkcja opakowań plastikowych składanych ma na celu ułatwienie hurtownikom zagospodarowania magazynów. Miejsce w hali magazynowej jest na wagę złota. Puste skrzynie przechowywane złożone są nie tylko wygodne do transportu, ale przede wszystkim zajmują dużo mniej miejsca, które można dodatkowo wykorzystać. Magazyn, który nie jest maksymalnie napełniony jest bardziej przejrzysty. Łatwiej się w nim poruszać. Szlaki komunikacyjne są szersze i wygodniejsze.

Z roku na rok skrzynki plastikowe składane zyskują coraz większą rzeszę zwolenników. Zalety skrzynek składanych dostrzega coraz większa liczba dostawców. Warto o tym pamiętać, gdyż warzywa i owoce, które przyjeżdżają w doskonałym stanie do odbiorcy mogą uzyskać korzystniejsza cenę w sprzedaży detalicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *